jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۵۸۸   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

دزدان مسلح وقتی خود را محاصره پلیس دیدند تعقیب و گریز را آغاز کردند. سرانجام پس از درگیری مسلحانه در حاشیه بزرگراه دو سارق دستگیر شدند.

14 بهمن سال گذشته مرد جوانی با مراجعه به کلانتری آزادی از سرقت مسلحانه خودرو پرایدش خبر داد. این مرد در مورد نحوه سرقت خودروی خود گفت: حوالی ساعت 14 در حال رفتن به خانه ام بودم که تلفن همراهم زنگ خورد. برای جواب دادن به تلفن کنار خیابان پارک کردم. مشغول صحبت با تلفن همراهم بودم که مرد قوی هیکلی اسلحه‌ای روی سرم قرار داد و همدست او مدعی شد اگر زندگی‌ام را دوست دارم باید از خودرو پیاده شوم. آنها مرا به گوشه‌ای پرتاب کردند و سپس با سرقت خودرو متوالی شدند.

با تشکیل پرونده و به دستور بازپرس ویژه سرقت، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت. در حالی که هیچ سرنخی از سارقان وجود نداشت سرانجام ماموران متوجه شدند خودروی سرقتی در حال تردد در اتوبان همت است. بلافاصله گشت انتظامی برای متوقف کردن خودرو وارد عمل شد اما راننده بدون توجه به هشدار پلیس اقدام به فرار کرد . در جریان عملیات تعقیب و گریز خودروی سارقان پس از برخورد با دو خودروی پراید دیگر متوقف شد اما دو سرنشین آن با رها کردن خودرو اقدام به فرار و شلیک به سمت ماموران کردند.

سرانجام پس از تعقیب و گریز در حاشیه اتوبان همت ماموران موفق شدند با شلیک چند تیر هوایی دو مرد سارق را متوقف کنند.هفته گذشته با انتقال هر دو متهم به دادسرای ویژه سرقت آنها به سرقت خودروی پراید با تهدید اسلحه اعتراف کردند.

مهرداد سردسته باند در بازجویی‌ها مدعی شد: چند ماه قبل اسلحه کلت را به قیمت 140 هزار تومان از غرب کشور خریدم و به تهران آمدم. در این مدت با همدستی دوستم موفق شدیم چهار خودرو را مسلحانه سرقت کنیم. بعد از هر سرقت من خودروها را به یکی از شهرهای غربی می‌بردم و به قاچاقچیان می‌فروختم. از این راه تا به حال 10 میلیون تومان به جیب زدم. با اعترافات سارق مسلح و همدستش، بازپرس پرونده آنها را برای انجام تحقیقات بیشتر بازداشت و در اختیار کاراگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر