jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۹۴۵۵۹ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

رئیس پلیس فتای مازندران درخصوص شگرد کلاهبرداران با فروش داروهای داروخانه‌ای به‌صورت آنلاین به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ حسن محمدنژاد، با بیان این مطلب گفت: این تقلب و کلاهبرداری شامل محصولات و خدماتی است که از دید مردم مجاز به نظر می‌رسند و می‌توانند جایگزین روش‌های درمانی و طبی باشند. کلاهبرداران، قربانیان خود را با شیوه‌های مختلف متقاعد به خرید محصول یا خدمات خود می‌کنند و در بعضی موارد با بیان این که قیمت محصول آنها در مقایسه با دیگر کالاها و شیوه‌‌‌های پزشکی بسیار پایین‌تر است، فرد را راضی به خرید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد در برخی موارد با ادعای نتایج درمانی معجزه‌آسا و شگفت انگیز محصول، خریدار را فریب داده و از وی کلاهبرداری می‌کنند. نوع دیگری از کلاهبرداری‌‌های درمانی مربوط به داروخانه‌های آنلاین جعلی است که به ارائه برخی داروهای بدون نسخه می‌پردازند.

محمدنژاد افزود: این داروها اغلب تقلبی یا تاریخ گذشته هستند، داروهایی که فرد پس از مصرف آنها نه تنها بیماری‌اش بهبود پیدا نکرده، بلکه با عوارض و مشکلات جدید روبه‌رو و همچنین بیماری قبلی او نیز تشدید پیدا می‌کند.

رئیس پلیس فتای مازندران با هشدار به شهروندان، عنوان کرد: خرید آنلاین محصولات و خدمات پزشکی و درمانی از افراد شیاد و کلاهبردار، علاوه بر این که باعث می‌شود محصولات و خدمات بی‌کیفیت، تقلبی و بلااستفاده دریافت کنید،شما را با این خطر مواجه می‌سازد که هنگام پرداخت آنلاین در سایت این افراد، ممکن است اطلاعات هویتی و کارت بانکی شما مورد سوءاستفاده شود و از حساب شما برداشت غیرقانونی صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: هزاران نوع از محصولات دارویی و بهداشتی تقلبی و بی‌کیفیت برای فروش از طریق تبلیغات اینترنتی، پیامکی، ماهواره‌ای و... وجود دارد. مهم‌ترین عامل و بهترین توصیه برای این که گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار نشویم این است که در موقع خرید این گونه محصولات بسیار بادقت و با احتیاط عمل کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر