jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۵۵۹   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

رئیس پلیس فتای مازندران درخصوص شگرد کلاهبرداران با فروش داروهای داروخانه‌ای به‌صورت آنلاین به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ حسن محمدنژاد، با بیان این مطلب گفت: این تقلب و کلاهبرداری شامل محصولات و خدماتی است که از دید مردم مجاز به نظر می‌رسند و می‌توانند جایگزین روش‌های درمانی و طبی باشند. کلاهبرداران، قربانیان خود را با شیوه‌های مختلف متقاعد به خرید محصول یا خدمات خود می‌کنند و در بعضی موارد با بیان این که قیمت محصول آنها در مقایسه با دیگر کالاها و شیوه‌‌‌های پزشکی بسیار پایین‌تر است، فرد را راضی به خرید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد در برخی موارد با ادعای نتایج درمانی معجزه‌آسا و شگفت انگیز محصول، خریدار را فریب داده و از وی کلاهبرداری می‌کنند. نوع دیگری از کلاهبرداری‌‌های درمانی مربوط به داروخانه‌های آنلاین جعلی است که به ارائه برخی داروهای بدون نسخه می‌پردازند.

محمدنژاد افزود: این داروها اغلب تقلبی یا تاریخ گذشته هستند، داروهایی که فرد پس از مصرف آنها نه تنها بیماری‌اش بهبود پیدا نکرده، بلکه با عوارض و مشکلات جدید روبه‌رو و همچنین بیماری قبلی او نیز تشدید پیدا می‌کند.

رئیس پلیس فتای مازندران با هشدار به شهروندان، عنوان کرد: خرید آنلاین محصولات و خدمات پزشکی و درمانی از افراد شیاد و کلاهبردار، علاوه بر این که باعث می‌شود محصولات و خدمات بی‌کیفیت، تقلبی و بلااستفاده دریافت کنید،شما را با این خطر مواجه می‌سازد که هنگام پرداخت آنلاین در سایت این افراد، ممکن است اطلاعات هویتی و کارت بانکی شما مورد سوءاستفاده شود و از حساب شما برداشت غیرقانونی صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: هزاران نوع از محصولات دارویی و بهداشتی تقلبی و بی‌کیفیت برای فروش از طریق تبلیغات اینترنتی، پیامکی، ماهواره‌ای و... وجود دارد. مهم‌ترین عامل و بهترین توصیه برای این که گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار نشویم این است که در موقع خرید این گونه محصولات بسیار بادقت و با احتیاط عمل کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر