jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۸۹۴۳۱۵ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۴

ایوبی رییس سازمان سینمایی گفت: ما از این وضعیت متاثر هستیم و امیدوارم به جایی برسیم که دیگر هنرمندان نیاز به حمایت ما نداشته باشند و برای آینده آنها اقداماتی بنیادی انجام دهیم اما این را هم باید بگویم که انجام همه کارها در توان من و همکارانم نیست.

گزارشی از مراسم تشییع پیکر "ثریا حکمت" / پایان تراژیک زندگی یک زن

به گزارش جام جم سیما ، ساعاتی پیش مراسم تشییع مرحوم "ثریا حکمت" بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان از مقابل خانه سینما2 با حضور جمعی از هنرمندان آغاز شد.


تا این لحظه در این مراسم مهدی فخیم‌زاده، گیتی معینی، علی دهکردی،اصغر همت، جهانگیر الماسی،حبیب ایل بیگی،مهدی میامی و رییس سازمان سینمایی حضور پیدا کرده اند.

علی دهکردی بازیگر سینما و تلویزیون در ابتدای این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت ثریا حکمت گفت: متاسفم الان در این حیاط در جایی که باید جشن ها و بزرگداشت ها برگزار شود برای این ضایعه جمع شده ایم.

وی افزود: از نظر من مهمترین ویژگی ثریا حکمت قدمت کاری او بود در سالهایی که هم به لحاظ شکل تولید و هم به لحاظ اجتماعی شرایط جنگ بود و سخت بود حکمت فعالیت می کرد، او باعث شد افرادی مثل من شرایط هموارتری برای بازی داشته باشیم این را هم باید بگویم که به بازیگری اعتبار ویژه ای داد همین بخش کافی است تا به او ادای احترام کنیم.

دهکردی تصریح کرد: این رفتن های ناگهانی و تلخ شاید برای افرادی مثل زنگ خطر باشد که کمی هوای هم را داشته باشیم واز نظر حرفه ای تلاش داشته باشیم و این انتظار را داشته باشیم که قانونهای زیر بنایی برای بهبود شرایط تدوین شود که حداقل بازیگران و هنرمندان مشمول بیمه بازنشستگی شوند.

در ادامه مراسم حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی ضمن عرض تسلیت به جامعه هنری و بازماندگان ثریا حکمت گفت: در ابتدای سال فوت ناگهانی ثریا حکمت ضایعه بزرگی بود اما امیدوارم سینمای ایران در ادامه شاهد موفقیت های بیشتری باشد اتفاقی شبیه ثریا حکمت که در جامعه فرهنگی و نخبگان اتفاق می افتد دل همه را به درد می آورد ما از این وضعیت متاثر هستیم و امیدوارم به جایی برسیم که دیگر هنرمندان نیاز به حمایت ما نداشته باشند و برای آینده آنها اقداماتی بنیادی انجام دهیم اما این را هم باید بگویم که انجام همه کارها در توان من و همکارانم نیست.

وی افزود: امیدوارم این عزمی که در دولت و وزارت ارشاد وجود دارد برای کمک به سینما و تصویب قوانینی برای بهبود شرایط و اینکه هنرمندان نگرانی نداشته باشند نیز وجود داشته باشد به عنوان کوچکترین عضو این خانواده بزرگ تلاش می کنیم و برای ثریا حمکت طلب آمرزش داریم.

سپس خسرو امیر صادقی تهیه کنندگان سینما گفت: خیلی وقت بود که می خواستم برای فیلم جدیدم نامی را انتخاب کنم به همین دلیل هنگامیکه خبر فوت ثریا حکمت را به همراه همسرم شنیدم همسرم به یکباره گفت «پایان یک زن » که این اسم برای فیلم من جالب است این را بدانیم که انسانیت به تنهایی یک مکتب و دین است و در این دوره و زمانه بسیار نادر پیدا می شود، فکر نمی کنم کسی نداند که ثریا حکمت از سال 56 با من همکاری داشته است آن موقع حقوق 18هزارتومانی می گرفت که هر ماه نصف این پول را خرج افراد بی بضاعت می کرد که من همیشه به او می گفتم دلسوزی هایت را رعایت کن.

در ادامه مهدی فخیم زاده از کارگردانان سینما گفت: من در دو پروژه با حکمت همکاری داشتم او هنر پیشه توانایی بود و برای به خلق آمدن نقش ها بسیار تلاش می کرد در زندگی اش در واقع یک مادر فداکار و خوب بود من در این کار متوجه شدم که او بسیار دغدغه فرزندش را دارد.

وی افزود: چند وقت پیش مصاحبه ای از ثریا حکمت خواندم که در آن گفته بود آخرعاقبت همه ما قطعه هنرمندان است نمی شود وقتی زنده ایم پول آن را به ما بدهند؟

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم حداقل هنرمندان بیمه بازنشستگی داشته باشند که از پس زندگی خود بربیایند این را هم باید بگویم که ثریا حکمت اسم و رسمی برای خود داشت اما عده ای در سینما هستند که در سکوت خبری به این وضعیت دچار می شوند که امیدوارم این وضعیت بهبود یابد.

گفتنی است پیکر ثریا حکمت از مقابل خانه سینمای2 بر دوش هنرمندان و دوستدارانش به سمت بهشت زهرا (س) تشییع شد.

یادآور می شود مراسم ختم آن مرحوم سه شنبه از ساعت 14 تا 15.30 در مسجد نور برگزار می شود.

منبع : میزان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر