jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۰۴ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: یگان حفاظت استان و کارشناسان موفق شدند یک گونه پرنده نادر به نام دال را در تالاب‌های استان مشاهده و ثبت کنند.

شهرام احمدی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: کارشناسان و محیط‌ بانان یگان حفاظت محیط‌ زیست استان موفق شدند بعد از 25 سال با مشاهده یک پرنده زیبای دریایی به نام دال آن را تصویربرداری کنند.

وی با اشاره به آغاز کوچ پرندگان در تالاب‌های استان افزود: از زمان مهاجرت پرندگان و استقرار آنها در تالاب‌ها، گشت‌های کنترل و محافظت از تالاب‌ها کار خود را آغاز کرده‌اند و محیط ‌بانان محلی نیز در حالت آماده باش هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با گرم شدن هوا 50 هزار پرنده مهاجر به تالاب‌های بین‌المللی چغاخور و گندمان در شهرستان بروجن کوچ کرده‌اند.

احمدی خاطرنشان کرد: این پرندگان با سرد شدن هوا و یخ زدن این تالاب‌ها در فصل زمستان به سمت جنوب کشور و حوزه خلیج فارس کوچ می‌کنند.

وی گفت: تالاب گندمان با وسعت 980 هکتار در شهرستان بروجن یکی از ده تالاب برتر در ایران است که در دفتر بین‌المللی تحقیقات پرندگان آبزی لندن به ثبت رسیده و تالاب چغاخور با 1500 هکتار مساحت در 40 کیلومتری مرکز شهرستان بروجن و در بخش بلداجی قرار دارد و در حال حاضر میزبان پرندگان گوناگون است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر