jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۱۰۴   ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: یگان حفاظت استان و کارشناسان موفق شدند یک گونه پرنده نادر به نام دال را در تالاب‌های استان مشاهده و ثبت کنند.

شهرام احمدی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: کارشناسان و محیط‌ بانان یگان حفاظت محیط‌ زیست استان موفق شدند بعد از 25 سال با مشاهده یک پرنده زیبای دریایی به نام دال آن را تصویربرداری کنند.

وی با اشاره به آغاز کوچ پرندگان در تالاب‌های استان افزود: از زمان مهاجرت پرندگان و استقرار آنها در تالاب‌ها، گشت‌های کنترل و محافظت از تالاب‌ها کار خود را آغاز کرده‌اند و محیط ‌بانان محلی نیز در حالت آماده باش هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با گرم شدن هوا 50 هزار پرنده مهاجر به تالاب‌های بین‌المللی چغاخور و گندمان در شهرستان بروجن کوچ کرده‌اند.

احمدی خاطرنشان کرد: این پرندگان با سرد شدن هوا و یخ زدن این تالاب‌ها در فصل زمستان به سمت جنوب کشور و حوزه خلیج فارس کوچ می‌کنند.

وی گفت: تالاب گندمان با وسعت 980 هکتار در شهرستان بروجن یکی از ده تالاب برتر در ایران است که در دفتر بین‌المللی تحقیقات پرندگان آبزی لندن به ثبت رسیده و تالاب چغاخور با 1500 هکتار مساحت در 40 کیلومتری مرکز شهرستان بروجن و در بخش بلداجی قرار دارد و در حال حاضر میزبان پرندگان گوناگون است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر