jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۷۳۳ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دو شرکت بزرگ داروسازی فایزر آمریکایی و آلرگان ایرلندی از منتفی شدن طرح ادغام خود خبر داده‌اند. این تصمیم، زمانی اتخاذ شده که دولت ایالات متحده آمریکا از برنامه خود برای مبارزه با تقلب مالیاتی و جلوگیری از انتقال دفاتر مرکزی شرکت‌ها به نقاطی با رژیم مالیاتی نه‌چندان سختگیرانه خبر داده است.

در طرح ادغام این دو شرکت، انتقال دفتر مرکزی به ایرلند پیش‌بینی شده بود. ایرلند از جمله کشورهایی است که قوانین مالیاتی سختگیرانه‌ای ندارد. ارزش این ادغام نیز ۱۶۰ میلیارد دلار اعلام شده بود و در صورت نهایی‌شدن می‌توانست بزرگ‌ترین شرکت داروسازی دنیا را ایجاد کند./ الجزیره

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر