jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۷۳۳ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دو شرکت بزرگ داروسازی فایزر آمریکایی و آلرگان ایرلندی از منتفی شدن طرح ادغام خود خبر داده‌اند. این تصمیم، زمانی اتخاذ شده که دولت ایالات متحده آمریکا از برنامه خود برای مبارزه با تقلب مالیاتی و جلوگیری از انتقال دفاتر مرکزی شرکت‌ها به نقاطی با رژیم مالیاتی نه‌چندان سختگیرانه خبر داده است.

در طرح ادغام این دو شرکت، انتقال دفتر مرکزی به ایرلند پیش‌بینی شده بود. ایرلند از جمله کشورهایی است که قوانین مالیاتی سختگیرانه‌ای ندارد. ارزش این ادغام نیز ۱۶۰ میلیارد دلار اعلام شده بود و در صورت نهایی‌شدن می‌توانست بزرگ‌ترین شرکت داروسازی دنیا را ایجاد کند./ الجزیره

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر