jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۹۳۵۴۳ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۵:۰۰

سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داد

داروهای دیابت با ریسک بروز نارسایی قلبی مرتبط هستند

طبق هشدار مقامات بهداشت آمریکا، داروهای دیابت حاوی ساکساگلیپتین و آلوگلیپتین ریسک نارسایی قلبی، بخصوص در بیماران مبتلا به بیماری های قلبی یا کلیه، را افزایش می دهد.

داروهای دیابت با ریسک بروز نارسایی قلبی مرتبط هستند

به گزارش جام جم سرا ، طبق اعلام سازمان غذا و دارو آمریکا، داروهای دیابت حاوی این ترکیبات با افزایش بروز نارسایی قلبی همراه هستند اما طبق توصیه این سازمان، افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نباید بدون مشورت با پزشک شان مصرف این داروها را قطع کنند.

این سازمان اعلام کرد بیمارانی که این داروها را مصرف می کنند و علائم و نشانه های مشکلات قلبی شان افزایش یافته حتما با پزشک خود تماس بگیرند.

علائم و نشانه های اعلام شده عبارتند از:

- تنگی نفس غیرعادی در طول فعالیت های روزمره.

- نفس کشیدن سخت به هنگام دراز کشیدن.

- خستگی، ضعف یا کوفتگی.

- اضافه وزن همراه با ورم قوزک پا، پاها، ساق پا یا شکم.

هر دو ترکیب ساکساگلیپتین و آلوگلیپتین در رده داروهای موسوم به بازدارنده «DPP-۴» قرار دارند که همراه با رژیم غذایی و ورزش به کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کنند.

طبق اعلام این سازمان، این هشدار مبتنی بر نتیجه دو آزمایش بزرگ بالینی در مورد بیماران قلبی بود. در هر دو آزمایش مشخص شد بیمارانی که داروهای حاوی ساکساگلیپتین یا آلوگلیپتین مصرف می کردند بیشتر از بیمارانی که دارونما دریافت می کردند در بیمارستان بستری شدند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر