jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۱۸۱۰   ۱۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۵:۱۲

یارانه چه کسانی امسال قطع می شود؟

دولت ملزم به حذف یارانه حدود ۲۴ میلیون نفر شد

۱

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دولت باید یارانه سه دهک پردرآمدی را حذف کند و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص دهد.

دولت ملزم به حذف یارانه حدود ۲۴ میلیون نفر شد

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا پور ابراهیمی در گفت‌وگو با تسنیم، یکی از تفاوت‌های مهم لایحه دولت برای بودجه سال 95 با مصوبه کمیسیون تلفیق را افزایش سقف درآمدهای بودجه سال جاری به 25 هزار میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: در بخش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی هم در تبصره 19 پیشنهاد شده بود که آن را به عنوان بدهی دولت محاسبه شود که نمایندگان کمیسیون تلفیق با این موضوع موافقت نکردند.

وی با بیان اینکه سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت هم از 20 درصد به 30 درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: در بخش هدفمندسازی یارانه ها هم دولت به روال سنوات گذشته برنامه مشخصی را برای هدفمند کردن منابع این قانون اعلام نکرد اما پیشنهاد کمیسیون در این رابطه حذف گروه‌های مشخص از جمله هیأت‌های علمی دانشگاه، نمایندگان مجلس، قضات و کسانی که حقوق دریافتی آنها در سال بیش از 35 میلیون تومان باشد، از دریافت یارانه است.

پور ابراهیمی اضافه کرد: دولت باید یارانه سه دهک پردرآمدی را حذف کند که حدود 24 میلیون نفر را شامل می شود و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص دهد.

وی با تأکید بر اینکه تا جایی که امکان بود نقاط ضعف لایحه بودجه 95 دولت را برطرف کردیم، گفت: امیدواریم با تصویب پیشنهادات کمیسیون تلفیق در مجلس تا حدودی به نتایج مناسب دست پیدا کنیم.

بر اساس این گزارش ، کمیسیون تلفیق بودجه 95 مصوب کرد یارانه گروه‌ های زیر حذف شود.

_ کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است.

_ نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

_ کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از 35 میلیون تومان بیشتر است.

_ کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از 35 میلیون تومان است.

_ کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

_ کلیه کسانی که در 3 دهک بالای درآمدی هستند و در گروه های یاد شده ذکر نشدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اسدی
-
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
با سلام ماشاا...... به اینهمه كارشناس و پروفسور شما یك خانواده 2 نفره را كه سالی 34 میلیون درآمد داره باكسی كه 6 نفر عائله -2نفر دانشجو دانشگاه آزاد 2نفر دانش آموز ومستاجر و............ همه اینها را با یك خط كش اندازه میگیرند واقعا اینهمه نابغه رو باید تحت الحفظ ببرند وزارت رفاه كار و تامین اجتماعی تا خدای نكرده یه موقع زبانم لال چشم زخم نخورند .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر