jamejamsara
سرا کد خبر: ۸۸۶۳۱۹   ۱۳ اسفند ۱۳۹۴  |  ۰۷:۳۵

بر خلاف تصور خیلی‌ها تنها زیبایی ظاهر، عامل جذابیت بین همسران نیست.

نکات ساده‌ای که زندگی مشترکتان را با دوام و زیبا می‌کند
به گزارش جام جم سرا ، فربد فدائی متخصص روانپزشکی و مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و توانبخشی گفت: واقعیت این است که وقتی کسی را دوست داشته باشیم فقط زیبایی‌های او را می‌بینیم و او برای ما جذاب است.
وی در ادامه افزود: و این امر که افراد تصور می‌کنند جذابیت بیشتر به زیبایی ظاهر مرتبط است کاملا باوری اشتباه است. این درست است که افرادی باید با شناخت سلیقه همسر به زیبایی ظاهرشان توجه کنند اما باید این را بدانند که تنها بخشی از جذابیت با ظاهر مرتبط است، پس زیبایی باید به هنجار و در حد متعارف و به اندازه باشد.
این متخصص ادامه داد: زیرا اگر کسی فکر کند که تنها با ظاهر زیبا می‌تواند همسرش را مجذوب خود کند، به زودی متوجه می‌شود که همیشه این امکان وجود ندارد و چون راه غلطی را به همسرش نشان داده، خواهد دید که اگر همسر وی با فرد زیباتری روبرو شود به سمت آن فرد متمایل خواهد شد.
دکتر فدائی گفت: تنها راه صحیح جذابیت خوب، شایسته بودن و در کل حسن شخصیت (مثل عشق و محبت خالصانه وفاداری، احساس مسئولیت، توجه به هم و ... ) است که باعث علاقه واقعی و بادوام بین زوجین می‌شود و این علاقه باعث می‌شود تا یکدیگر را زیباتر و جذاب‌تر ببینند.
منبع :​باشگاه خبرنگاران
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها