jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۸۳۹۲۷   ۰۴ اسفند ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۰

در پی ادعای سخنگوی فراکسیون رسانه و هنر مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش 35 درصدی بودجه صداوسیما، روابط‌عمومی رسانه ملی با ابراز تعجب از ادعای مطرح شده، آن را نمونه‌ای از اظهارنظرهای ناشی از کم‌اطلاعی دانست.

افزایش بودجه صداوسیما چقدر است؟!

به گزارش روابط‌عمومی صداوسیما، در حالی که در یک ماه اخیر در بسیاری از رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها از افزایش یک درصدی بودجه سازمان صداوسیما سخن گفته شده و دو هفته پیش نیز رئیس رسانه ملی در گفت‌وگو با روزنامه جام‌جم با انتقاد از افزایش یک‌ درصدی بودجه صداوسیما آن را ناشی از نگاه غیر ملی دانسته است، نماینده لاهیجان و سیاهکل در گفت‌وگو با سایت خانه ملت از افزایش 35 درصدی بودجه صداوسیما در سال آتی خبر داده و آن را منطقی اعلام کرده است!

ابوذر ندیمی، نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی فراکسیون رسانه و هنر مجلس مدعی شده است که بودجه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران امسال 1002 میلیارد و 336 میلیون تومان مقرر شده بود و در سال 1395 نیز به 1335 میلیارد و 800 میلیون تومان رسیده است!

باید پرسید که چگونه سخنگوی فراکسیون رسانه و هنر مجلس که با‌لطبع باید بیش از نمایندگان دیگر در جریان اخبار و گزارش‌های مرتبط با رسانه‌ها از جمله رسانه ملی باشد، تا این حد دچار خطای محاسباتی شده که افزایش یک درصدی را به 35 درصد رسانده است!جهت اطلاع ایشان که نگاهی واقع‌بینانه به بودجه رسانه ملی ندارند، عرض می‌شود که سهم دولت در لایحه بودجه سال 1395 درخصوص صداوسیما نسبت به سال گذشته فقط 1.28 درصد رشد داشته و این در حالی است که دولت به صورت یکطرفه سازمان را مکلف کرده است درآمد خود را (25) درصد افزایش دهد.

در واقع در سال‌های اخیر، سهم دولت نسبت به بودجه رسانه ملی در حال کاهش و سهم درآمدهای سازمان در بودجه، از محل پخش آگهی‌های تبلیغاتی در حال افزایش است. در واقع توجه به این نکته حائز اهمیت است که سازمان مکلف شده 53 درصد از کل بودجه پیش‌بینی شده را رأساً تأمین کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تصریح می‌کنند: «انقلاب‌ اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خاموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلکه از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر