jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۹۴۷۸   ۱۷ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۷

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

حقوق بازنشستگان پلکانی افزایش می‌یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: در جلسات آینده بررسی دستمزد حضور خواهم یافت.

حقوق بازنشستگان پلکانی افزایش می‌یابد

به گزارش جام جم آنلاین ، علی ربیعی اظهارکرد: دولت در راستای کاهش نرخ بیکاری، برنامه‌های متعددی در حمایت از دانشجویان و جوانان کارآفرین دارد که طرح‌های کارآفرینانه از جمله این طرح‌هاست و اجرای آن گام موثری در جهت کاهش بیکاری در کشور خواهد بود.

وی درباره زمان تعیین دستمزد کارگران، افزود: موضوع دستمزد کارگران به شکل سه جانبه و در جلسات میان نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت همچنان در دست بررسی است و شخصا در جلسه‌های آینده حضور خواهم داشت و از نزدیک در جریان امر قرار خواهم گرفت.

ربیعی همچنین از افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: درصددیم تا حقوق و دستمزد بازنشستگان را به صورت پلکانی افزایش بدهیم.

وی که در حاشیه اختتامیه شانزدهمین مسابقات ملی مهارت سخن می‌گفت، از تلاش برای کاهش نرخ بیکاری تا پایان کار دولت یازدهم خبر داد و افزود: راهبرد دولت در آخرین جلسه شورای عالی اشتغال، تک رقمی شدن بیکاری است از این رو درصدد هستیم که تا پایان کار دولت تدبیر و امید، این هدف را بر مبنای نظام عرضه و تقاضای نیروی کار محقق کنیم.

به گفته وی، ایجاد اشتغال در صنایع پیشرفته و بهبود فضای کسب و کار به تناسب نیازها در مناطق مختلف کشور از جمله رویکردهایی است که دولت در دستور کار دارد تا متناسب با ظرفیتها و امکانات هر منطقه برای بیکاران شغل ایجاد شود.

*پیش‌بینی دانشجویان از شغل آینده خود

وی تربیت تکنسین‌های حرفه‌ای در دانشگاهها را حایز اهمیت دانست و افزود: دولت در نظر دارد تا شرایط را به گونه‌ای فراهم کند که دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه شغل آینده خود را نیز پیش‌بینی کنند.

وزیر کار در ادامه بر ضرورت تشکیل انجمن ملی نخبگان مهارتی تاکید کرد و از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و مسئولان امر خواست تا با تشکیل این انجمن،‌ فعالیت نخبگان مهارتی را رصد کنند.

وی برگزاری مسابقات مهارت را گام موثری در جهت شناسایی استعدادهای برتر و نخبه مهارتی دانست و متذکر شد: کشف استعدادهای برتر و ارتقای مهارت این افراد در سطح ملی موجب می شود تا در آینده مسیر ورود آنها به بازار کار هموارتر شود.

ربیعی تاکید کرد:هر کشوری که بخواهد در عرصه ملی و بین‌المللی پیشتاز باشد باید نیروهای ماهر و متخصص و خلّاق در اختیار داشته باشد از این رو تربیت افراد متخصص و ماهر در کشور را راهکاری اساسی برای توسعه اشتغال و اقتصاد کشور می‌دانیم.

به اعتقاد وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، آموزش نیروهای کار متناسب با فضای کسب و کار تاکنون مورد توجه قرار نگرفته و همین امر به افزایش بیکاری در کشور دامن زده است.

ربیعی با اشاره به اهمیت توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در کشور خاطرنشان کرد: با فراگیری این مهارت‌ها و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به جوانان می‌توانیم مسیر توسعه اشتغال در کشور را با سهولت طی کنیم و به سمت تک رقمی کردن نرخ بیکاری برویم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر