Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۸۷۹۴۴۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۷

استفاده از خودروهای عبوری متفرقه جهت رسیدن به مبدأ، علت اصلی گرفتار شدن در دام سارقان زورگیر مسافربر نماست.

زورگیران خشن تهران دستگیر شدند + عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، هفتم شهریور ماه امسال جوان دانشجوی 21 ساله ای با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأمورین اعلام کرد که توسط سه سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی هاچ بک مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است.


با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری به شیوه مسافربرنما»، به دستور بازپرس دوم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت انجام تحقیقات و دستگیری متهمین در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته به گارآگاهان گفت:از میدان آزادی به سمت شهریار به عنوان مسافر سوار یک دستگاه پراید «هاچ بک مشکی» با سه سرنشین جوان حدودا 20 الی 22 ساله شده بودم که ناگهان با چاقو و قمه و تهدید، گوشی تلفن همراه و مبلغ 100 هزار تومان وجه نقد همراهم را سرقت کردند؛ پس از سرقت، مرا در جاده مخصوص – کیلومتر 9 از ماشین به بیرون پرتاب و به سرعت از محل دور شدند.

دستگیری اولین عضو گروه سارقان زورگیر

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از شاکی پرونده که در لحظه خارج شدن از خودرو سارقان زورگیر موفق به برداشت شماره پلاک شده بود، کارآگاهان موفق به شناسایی مالک حقوقی پراید هاچ بک مشکی رنگ شدند در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که خودرو در چندین نوبت، به صورت قولنامه ای فروخته شده است. نهایتا با پیگیری های بعمل آمده، آخرین مالک خودرو بنام «شهاب . ع» (23 ساله) در شهرستان اسلامشهر شناسایی شد.

با شناسایی تصویر شهاب از سوی مالباخته به عنوان راننده خودرو پراید سارقان مسافربرنما، کارآگاهان با مراجعه به مخفیگاه این متهم در شهرستان اسلامشهر ، اقدام به دستگیری وی کردند.

اعترافات شهاب

شهاب پس از دستگیری و شناسایی از سوی مالباخته، صراحتا به دهها فقره زورگیری در پوشش مسافرکشی با همدستی دو نفر از بچه محل های خود بنام های «مجتبی» و «محمد» اعتراف کرد.شهاب در اعترافات اولیه عنوان داشت:حدود چند ماه است که با خودرو پراید هاچ بک مشکی، بهمراه دو نفر از دوستانم بنام های مجتبی و محمد اقدام به زورگیری در پوشش مسافرکشی می کنیم؛ بارها در مناطق مختلف غرب تهران به مقصد میدان آزادی اقدام به سوار کردن مسافر می کردیم و مسافرین را در مناطق مختلف مخصوصا در جاده قدیم و اتوبان آزادگان مورد زورگیری قرار می دادیم و پس از سرقت، آنها را در تاریکی شب رها می کردیم.

دستگیری دو متهم دیگر پرونده

با اعترافات صریح شهاب، کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده کرده و در حالیکه متهمین از مخفیگاه های خود متواری شده بودند، نهایتا آنها را دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

شناسایی تعداد دیگری از شکات

با اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری در مناطق غرب و جنوب غرب تهران، بررسی پرونده های مشابه و کشف مقادیری از اموال مسروقه و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به شناسای تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که توسط متهمین مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته بودند.

یکی از شکات و مالباختگان که در زمان سرقت به شدت توسط متهمین مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، پس از شناسایی متهمین به کارآگاهان گفت: بامداد دوم شهریور 1394 بعنوان مسافر و به مقصد میدان آزادی سوار یک پراید «هاچ بک مشکی» شدم. پس از نشستن در صندلی عقب بود که ناگهان سرنشین صندلی عقب با زدن مشت و لگد و گاز اشک آور به صورتم مرا گیج کرد؛ از شدت ترس قصد داشتم که با وجود حرکت ماشین، خودم را به بیرون پرتاب کنم که سرنشین صندلی جلو چاقویی را زیر گلویم گذاشت و با چاقویی دیگر ضربه ای محکم را به سرم زد که باعث شکستن سرم و خونریزی شدید آن شد بگونه ای که در یک لحظه تمامی لباس هایم آغشته به خون شد حتی سرنشین صندلی عقب به شدت دستم را گاز می گرفت!!!! سرانجام پس از سرقت تمامی پول ها و گوشی تلفن همراهم ، آنها مرا در بیابان های منطقه عبدل آباد و پس از زدن گاز اشک آور به چشمانم از ماشین به بیرون پرتاب و از محل دور شدند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف غرب و جنوب غرب تهران و به جهت شناسایی سایر مالباختگان و جرایم ارتکابی متهمین ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی جدید پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر