jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۷۸۸۵۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۰

در یکی دو سال اخیر بیشتر شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، سامسونگ و حتی مایکروسافت تمایل خود را برای ورود به دنیای واقعیت مجازی نشان داده‌اند و هر کدام با محصولاتی اختصاصی به این عرصه پا گذاشته‌اند.

شرکت اپل که تا پیش از این هیچ واکنشی برای ورود به فناوری واقعیت مجازی نشان نداده بود، بتازگی یک استارت‌آپ را در همین زمینه خریده تا نشان دهد برنامه مفصلی برای ورود به این کارزار دارد. این استارت‌آپ نوپا Flyby Media نام دارد و جالب این‌که اپل بجز این شرکت‌های فعال دیگری در حوزه واقعیت مجازی مانند Metaio و Faceshift را نیز خریداری کرده تا این پروژه را بسیار جدی و با سرعت به جلو ببرد. نکته جالب در مورد Flyby Media این است که این استارت‌آپ در زمینه واقعیت افزوده روی گوشی‌های همراه کار می‌کند، نه عینک‌های واقعیت افزوده. برای همین بعید نیست اپل بخواهد این فناوری را همراه گوشی‌های هوشمندش عرضه کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر