jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۴۳۳۶   ۳۰ دی ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

بیماران مبتلا به دیابت نسبت به افراد عادی، مستعد از دست دادن دندان در میانسالی و نیز ابتلا به مشکلات لثه هستند. همچنین به دلیل بالا بودن قند خون، بهبود و التیام زخم‌ها در این بیماران با تاخیر انجام می‌شود و مواردی که در سایر بیماران با سیستم ایمنی سالم بهبود می‌یابد در این دسته افراد با مشکلات مختلفی همراه است.

دکتر کیوان ساعتی، متخصص دندانپزشکی ترمیمی و عضو هیات مدیره انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران در گفت‌وگو با جام‌جم با اعلام این خبر گفت: احتمال از دست دادن دندان در افراد دارای دیابت، بیشتر از افراد سالم است و این بیماران با مشکلات لثه مواجه هستند و از این رو به بیماران دیابتی توصیه می‌شود علاوه بر دقت در رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی، توجه ویژه‌ای به بهداشت دهان و دندان داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها