jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۷۲۴۴۷   ۲۳ دی ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۶

طبق اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز شاخص کیفیت هوای کرج با قرار گرفتن روی عدد ۱۳۵ برای گروه های حساس ناسالم اعلام شد.

هوای کرج دوباره نا سالم  شد

به گزارش جام جم انلاین ،اوایل دی‌ماه جاری را البرزی‌ها به‌ویژه کرج نشینان با طعم آلودگی هوا آغاز کردند. روز نهم دی‌ماه کیفیت هوا به مرز هشدار رسید ولی اجرای طرح زوج و فرد و تعطیلی مدارس نیز دردی از این معضل دیرینه دوا نکرد.

اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان البرز دیروز عدد شاخص کیفیت هوای کرج را ۱۱۵ اعلام کرد تا هوا برای گروه‌های خاص، سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی ناسالم شود. آسمان امروز کرج نیز با درصد بیشتری از آلودگی سیاه‌تر شد.

حسین محمدی مدیرکل اداره حفاظت محیط‌زیست استان البرز در گفتگو با مهر شاخص کیفیت هوای امروز چهارشنبه بیست و سوم دی‌ماه جاری در کرج را ۱۳۵ اعلام کرد و گفت: هوای کرج برای گروه‌های حساس ناسالم است این در حالی است که شاخص کیفیت هوای کرج در روز گذشته ۱۱۵ بود.

وی در باره کیفیت هوای شهرستان ساوجبلاغ افزود : کیفیت هوا در این شهرستان برای گروه‌ها حساس ناسالم است. این در حالی است که شاخص کیفیت هوای شهرستان ساوجبلاغ روز گذشته ۱۰۲ بود.

وی شاخص کیفیت هوای شهرستان نظرآباد را نیز ۱۵۵ اعلام کرد و افزود: کیفیت هوا در این شهرستان برای گروه‌های حساس ناسالم است و این در حالی است که شاخص کیفیت‌های شهرستان نظرآباد روز گذشته ۱۲۸ بود.

به گفته محمدی شاخص کیفیت هوای شهرستان فردی ۱۴۳ است که هوای این شهرستان نیز برای گروه‌های حساس ناسالم است و این در حالی است که شاخص کیفیت هوای این شهرستان روز گذشته ۱۱۷ بود.

وی شاخص کیفیت هوای شهرستان اشتهارد را ۵۳ اعلام کرد و گفت: کیفیت هوای این شهرستان از روز گذشته در وضعیت سالم قرار دارد.

محمدی به بیماران قلب و ریوی، کودکان و سالمندان در همه شهرستان‌های استان به‌جز اشتهارد و طالقان توصیه کرد فعالیت خارج از منزل و یا محیط کار خود را متوقف کنند.

وی از شهروندان نظرآبادی خواست فعالیت خود را خارج از منزل متوقف کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر