jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۷۰۳۵۲   ۱۶ دی ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۳

در جامعه امروزی افراد هر چه بیشتر و بیشتر به اینترنت وصل می شوند. ما به تلفنهای همراهمان، تبلت یا لپ تاب هایمان چسبیده ایم و این، برایمان استرس و ناامیدی به بار می آورد.

چگونه از اعتیاد به تلفن همراه نجات پیدا کنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین، چگونه به این مشکل خاتمه دهیم؟ راه حل می تواند در برنامه رفع اعتیاد دیجیتالی نهفته باشد که قادر است ما را اندکی از تلفنهای همراهمان جدا کند.

اتصال زیاد به اینترنت، بیماری قرن است بویژه در کشورهای پیشرفته که همه گروههای سنی را شامل می شود و می تواند خستگی مفرط و افسردگی برای همه اعضای خانواده به بار بیاورد.

هر فرد به طور متوسط دویست بار به تلفنش مراجعه می کند، بیشتر از پنجاه ای میل می گیرد و ۷۸ درصد مردم پیش از خواب به تلفن هوشمندشان رجوع می کنند.

برنامه درمان اعتیاد به تلفن همراه که در آمریکا ساخته شده، به سراسر دنیا رسیده است. در سوییس برنامه ای سه روزه برای ترک اعتیاد به تلفن همراه ابداع شده است.

الکساندر اشتاینهارت، یکی از مدیران این برنامه می گوید: «تلفن هوشمند و اینترنت ابزاری هستند که حس خوشحالی ایجاد می کنند. کمی مثل ماشینهای قمار کازینو که به آن معتاد می شویم. پیامهایی که می گیریم باعث خوشحالیمان می شود و منتظر هستیم پیامی از یک دوست یا خبری از یک واقعه دریافت کنیم و مرتب تحت فشار و هیجانزده هستیم. ولی در نود درصد موارد آنچه پیش می آید اهمیتی ندارد.»

هدف درمان اعتیاد دیجیتالی، کاهش استرس و تمرکز بیشتر بر روابط اجتماعی و فعالیتهای خارج از اینترنت است. این برنامه شکلهای مختلفی دارد. و همگی بر اساس هدایت افراد شرکت کننده به سوی فعالیت های خوشایند و سازنده دیگر ماننده یوگاه یا آشپزی است تا بتوانند بار دیگر از زندگی واقعی لذت ببرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو