دبیرکل انجمن لوازم خانگی خواستار تجدیدنظر بانک مرکزی در اعطای تسهیلات برای خرید لوازم خانگی خارجی شد.
کد خبر: ۸۶۳۳۶۱
وام خرید کالای خارجی، تولید را رونق نمی دهد

حبیب الله انصاری تصمیم بانک مرکزی در اعطای تسهیلات از طریق کارت های اعتباری برای خرید لوازم خانگی خارجی را اشتباهی راهبردی دانست که هیچ کمکی به خروج صنایع داخلی از رکود نمی کند.

وی با بیان اینکه امروز بخش عمده ای از تولیدات صنعت لوازم خانگی کشور به لحاظ کیفیت با برندهای معتبر جهانی رقابت می کند، خاطرنشان کرد: خریداران کالاهای گران قیمت خارجی به هیچ وجه نیازی به تسهیلات 10 میلیونی برای خرید ندارند و اصولا نرخ سود این تسهیلات نیز برای این مصرف کنندگان مهم نیست و اقدام بانک مرکزی در اعطای تسهیلات به این بخش فقط به افزایش واردات کمک خواهد کرد.

دبیر انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی افزود: این اقدام بانک مرکزی نه تنها روند توسعه اقتصادی و تولیدات داخلی کشور را مختل می کند بلکه در تناقض اشکار با اهداف طراحی شده کشور در چارچوب اقتصادی مقاومتی و توجه به ظرفیت های داخلی است.

انصاری با بیان اینکه ایجاد تقاضای موثر در اقشار کم درآمد و رونق بخشی بازار کالاهای داخلی را از اهداف اعلام شده طرح خروج از رکود دولت عنوان کرد و گفت: اعطای تسهیلات برای خرید لوازم خانگی خارجی نه تنها با این هدف از پیش اعلام شده همخوانی ندارد بلکه در مقابل سیاست ترویج فرهنگ مصرف کالاهای داخلی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی با اشاره به مشکلات صنعت لوازم خانگی در سالهای اخیر افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی در سالهای رکود تولیدات خود را با حداقل سود می فروختند تا چرخش مالی خود را حفظ کنند و تولید را سرپا نگاه دارند؛ امروز زمان حمایت از این واحدهاست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها