jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۶۰۴۸۳   ۰۸ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۹:۳۷

انبوهی از موشک های کروز دریایی قدیر طی مراسمی با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به نیروی دریایی ارتش تحویل داده شد.

نیروی دریایی ارتش به موشک کروز دریایی قدیر مجهز شد

در مراسم تحویل دهی انبوه موشک قدیر که به مناسبت فرا رسیدن هفتم آذر روز نیروی دریایی راهبردی ارتش صوت گرفت، با تبریک فرارسیدن هفتم آذر روز نیروی دریایی به فرماندهان و رزمندگان دریادل نیروی دریایی ارتش گفت: موشک کروز دریایی قدیر که توسط دانشمندان و متخصصان زبده و کارآمد سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده، برای نخستین بار در اختیار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

سردار دهقان افزود: موشک قدیر با برد بلند و دارای ویژگی هایی همچون آماده سازی و واکنش سریع، ارتفاع پروازی پایین، دقت بالای ناوبری، انهدام دقیق اهداف مورد نظر، قدرت تخریب و ضد جنگ الکترونیک بالا است.

وی تصریح کرد: وزارت دفاع تجهیز نیروهای مسلح به تسلیحات پیشرفته و با فناوری های بالا و روزآمد سازی سامانه های در اختیار آنها را در دستور دائمی و مستمر فعالیت های پژوهشی و صنعتی خود قرار داده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه تجهیزات پیشرفته در کنار روحیه بسیجی و شهادت طلبانه، مدیریت جهادی و انگیزه های الهی آحاد نیروهای مسلح و حضور آگاهانه ملت عزیز و در صحنه ایران از عوامل اصلی بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به شمارمی رود، گفت: دشمنان ما نسبت به این عوامل آگاهی دارند و بارها آن را آزموده اند و به همین دلیل جرأت اقدام علیه منافع ایران اسلامی را ندارند و مطمئن هستند هر نوع اقدام جسارت آمیز و غیر عقلانی آنها با پاسخی پشیمان کننده مواجه خواهد شد.سردار دهقان خاطر نشان کرد: شرایط امروز منطقه به صورت فزاینده ای رو به آشوب و بحران های جدی است و دلیل اصلی این بحران ها، حضور و مداخله نیروها یا بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای است که با حمایت های آشکار و پنهان از جریان های تروریستی نه تنها تهدیدبرای منطقه بلکه تهدید جدی برای کل دنیا محسوب می شوند و در این مسیر آنچه که برای ما همواره مهم بوده، هست و خواهد بود، قرار داشتن در موضع بازدارندگی موثر برای مقابله با اینگونه تهدیدات است.
وی افزود: نیروهای مسلح ایران برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان، با رصد راهبردی تحولات منطقه ای و الزاماتی که تامین کننده امنیت ملی کشور است، هر روز با افزایش توانمندی و تجهیز خود به سلاح های موثر در عرصه های مقابله، بر توان و قابلیت خود می افزایند.

وزیر دفاع گفت: امروز دنیا بر این باوراست که جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات، امنیت و نظم منطقه و تاثیر گذار در وضعیت امنیت جهانی است.

سردار دهقان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ چشم طمعی به هیچ جغرافیا و مرزی ندارد، بلکه این اصالت تاریخی را برای خود قائل است که ضمن تلاش برای استقرار ثبات و امنیت، با عوامل ناامن کننده، در هر جایی که باشد، به خصوص آنجایی که نظام سلطه خود را در قالب آنها به عرصه می آورد، مقابله کند.وزیر دفاع تصریح کرد: ان شاءالله فرماندهان و رزمندگان شجاع نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با در اختیار گرفتن این تجهیزات جدید و با حضور قدرتمندانه خود در تثبیت و حفظ امنیت و ثبات فعالانه عمل می کنند و خواسته ملت و رهبری عزیز و ملت های منطقه که همواره خواستار ثبات و امنیت بودند، را محقق خواهندکرد.

سردار دهقان این موفقیت بزرگ را به رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، ملت بزرگوار، صنعت گران و همه دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و برای آنان در انجام ماموریت های خطیری که برعهده دارند، آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

با موشک های جدید ساخت وزارت دفاع توان رزمی ما بالا خواهد رفت

به گزارش ایرنا، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: با موشک های جدید ساخت وزارت دفاع، بطور قطع توان رزمی ما بالا خواهد رفت و با اعتماد به نفس بیشتری، عملیات انجام می دهیم.

امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری با اشاره به ماموریت نیروی دریایی ارتش در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی به ویژه مرزهای آبی، منابع و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب های تحت حاکمیت نظام و آب های آزاد دنیا افزود: برای انجام این ماموریت خطیر یعنی دفاع از مرزهای آبی و دفاع از منابع و منافع کشور، نیروی دریایی نیازمند داشتن تجهیزات مناسب است.

وی ادامه داد: تجهیزاتی که می تواند در انجام این ماموریت ما را یاری دهد از الزامات نیروی دریایی راهبردی است. وجود ناوهای موشک انداز و ناوشکن هایی که بتواند به ویژه در آب های دوردست و در شرایط خاص اقیانوسی ماموریت انجام دهند اما این ناوشکن ها و ناوهای موشک انداز و در سطح دیگر زیردریایی ها نیازمند داشتن تجهیزات خاص خود است که بتوانند هر جایی که لازم باشد وارد عمل شوند.امیر سیاری با بیان اینکه اژدر و موشک دو سلاح مهم و استراتژیک یگان های دریایی در سطح وزیردریا است، تصریح کرد: این اژدر و موشکی که مورد نیاز ما است به لطف خدا و همت بزرگ برادران و صنعت گران عزیزمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تامین می شود و موشک هایی که امروز بهره برداری می کنیم موشک های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت های مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور به سمت اهداف دریا و یا از طریق زیردریایی ها است.

وی تاکید کرد: به هر میزان که توان موشکی ما بالاتر باشد، موشک های ما دقتش بیشتر باشد ، بردش بالاتر باشد، قابلیت انعطافش زیادتر باشد، سرجنگی آن بهتر باشد، حساسه هایش مناسب تر باشد بطور قطع توان موشکی ساحل به دریا و ناوها و ناوشکن ها ی ما در عرصه دفاع از مرزهای آبی بیشتر و بهتر خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: با وجود داشتن موشک های مناسبی که ما در اختیار داریم و موشک های جدیدی که از وزارت دفاع تحویل گرفته ایم، بطور قطع توان رزمی ما بالا خواهد رفت و با استفاده از این موشک ها و با ویژگی های خاصی که همانطور که وزیر محترم دفاع در ارتباط با توانمندی موشک عنوان فرمودند، ان شاءالله بطور قطع می توانیم با اعتماد به نفس بیشتر و با قابلیت و توان رزمی بالاتر در هر جایی که لازم باشد برای دفاع از مرزها، منابع و منافع کشور عملیات انجام دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر