jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۸۱۱۸   ۳۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۵۱

قطعنامه شورای امنیت :

همه دولتها با داعش مبارزه کنند

شورای امنیت در پی وقوع حملات تروریستی در فرانسه در قعنامه ای خواستار مشارکت و اقدام تمامی کشورهای عضو سازمان ملل برای مبارزه با گروه افراطی داعش و کنترل قلمرو آنان شد .

همه دولتها با داعش مبارزه کنند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین، شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای که پیش نویس آن از سوی فرانسه نوشته شده است از تمام دولتهایی که توانایی لازم را دارند خواسته است تابه مبارزه علیه داعش در سوریه و عراق، برای جلوگیری از حملات بیشتر از سوی این گروه شبه نظامی بپردازند.

این تصمیم شورای امنیت تنها پس از وقوع حملات تروریستی در پاریس از سوی گروه داعش و کشته شدن 130 تن در این حوادث اتخاذ شد.

این قطعنامه داعش را یک تهدید جهانی علیه صلح و امنیت بین المللی خواند.

گفتنی است که گروه داعش که از 5 سال گذشته تاکنون پس ازاستفاده از اختلافات در سوریه ، جنایاتی را در خاک سوریه و عراق انجام داده است ،اخیرا مسئولیت سقوط یک هواپیمای مسافربری روسیه در مصر، حملات در فرانسه، لبنان، ترکیه و تونس رانیز برعهده گرفته است.

در این میان آمریکا با رهبری ائتلافی علیه این گروه ،حملاتی را در این سرزمین ها داشته و نیروهایش را در آنجا مستقر کرده بود ضمن اینکه روسیه نیز ازماه سپتامبر حملات هوایی خود را علیه مواضع آنها آغاز کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر