jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۸۱۱۸   ۳۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۵۱

قطعنامه شورای امنیت :

همه دولتها با داعش مبارزه کنند

شورای امنیت در پی وقوع حملات تروریستی در فرانسه در قعنامه ای خواستار مشارکت و اقدام تمامی کشورهای عضو سازمان ملل برای مبارزه با گروه افراطی داعش و کنترل قلمرو آنان شد .

همه دولتها با داعش مبارزه کنند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین، شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای که پیش نویس آن از سوی فرانسه نوشته شده است از تمام دولتهایی که توانایی لازم را دارند خواسته است تابه مبارزه علیه داعش در سوریه و عراق، برای جلوگیری از حملات بیشتر از سوی این گروه شبه نظامی بپردازند.

این تصمیم شورای امنیت تنها پس از وقوع حملات تروریستی در پاریس از سوی گروه داعش و کشته شدن 130 تن در این حوادث اتخاذ شد.

این قطعنامه داعش را یک تهدید جهانی علیه صلح و امنیت بین المللی خواند.

گفتنی است که گروه داعش که از 5 سال گذشته تاکنون پس ازاستفاده از اختلافات در سوریه ، جنایاتی را در خاک سوریه و عراق انجام داده است ،اخیرا مسئولیت سقوط یک هواپیمای مسافربری روسیه در مصر، حملات در فرانسه، لبنان، ترکیه و تونس رانیز برعهده گرفته است.

در این میان آمریکا با رهبری ائتلافی علیه این گروه ،حملاتی را در این سرزمین ها داشته و نیروهایش را در آنجا مستقر کرده بود ضمن اینکه روسیه نیز ازماه سپتامبر حملات هوایی خود را علیه مواضع آنها آغاز کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

لبنان اگر دیر زمانی به عروس خاورمیانه و کشور سپید معروف بود، امروز اما کشوری است با بحران‌های ریز و درشت و نگرانی‌های فزاینده در قبال آینده‌ای مبهم.

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

محمد حنیف اتمر وزیر خارجه اشرف غنی گفته؛ هشتاد ولسوالی[شهرستان]در سراسرافغانستان باجنگ به اشغال طالبان درنیامده بلکه به دلیل «تخلیه‌ از قبل برنامه‌ ریزی شده» هم بوده...از آنسو انس حقانی مغز متفکر طالبان و پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگزار شبکه حقانی در پی پیشروی‌های سریع طالبان گفت؛ «ده‌ها ولسوالی به طور مسالمت‌آمیز به دست مجاهدین افتاد. در قسمت برخی ولسوالی‌ها حتی تصمیم تسخیرشان وجود نداشت.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر