jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۰۸۸۶   ۰۷ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۳

قطر تهدید نظامی خود را پس گرفت

خالد العطیه: قصد حمله به سوریه را نداریم

«خالد العطیه» وزیر خارجه قطر تنها با گذشت ۱۰ روز از تهدید سوریه به حمله نظامی، در اظهاراتی ضمن پس گرفتن این تهدید، تأکید کرد: دوحه قصد دخالت نظامی در سوریه را ندارد.

خالد العطیه: قصد حمله به سوریه را نداریم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر «خالد العطیه» وزیر خارجه قطر در سخنانی اعلام کرد که دوحه قصد انجام دخالت نظامی در سوریه را ندارد. این در حالی است که وی 10 روز پیش به صراحت سوریه را تهدید به حمله نظامی کرده بود.

بر اساس این گزارش، وی در پاسخ به سؤالی درباره زمان دخالت نظامی قطر به همراه همپیمانان خود در سوریه گفت: نه! قصد دخالت نظامی در سوریه را نداریم.

وزیر خارجه قطر روز سه شنبه هفته گذشته سوریه را تهدید کرده بود که به دلیل عملیات نظامی روسیه علیه تکفیریها در این کشور، به همراه عربستان و ترکیه دست به دخالت نظامی در سوریه می زند.

این تهدید نظامی مقامات دوحه با واکنش جدی مقامات دمشق رو به رو شد. «فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه در پاسخ به این تهدید گفته بود: «اگر قطر تهدیدهای خود را مبنی بر مداخله نظامی در سوریه اجرایی کند، ما این اقدام را تجاوزی مستقیم به شمار می آوریم و پاسخ ما بسیار شدید خواهد بود».

وی همچنین تصریح کرده بود: «سوریه یک لقمه چرب برای قطری ها و ترکیه ای ها و عربستانی ها نیست».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها