jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۴۹۰۸۶   ۰۲ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۹

عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

مصرف عرق بادرنجبویه و گلاب برای درمان کبد چرب مفید است

عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نوشیدن آب و عسل بسیار به رفع بیماری‌ کبد چرب مفید است و افراد مبتلا به کبد چرب به جای آب، مصرف عرق بادرنجبویه، رازیانه، گلاب استفاده کنند، همچنین پسته، بادام و مویز نیز مفید است.

مصرف عرق بادرنجبویه و گلاب برای درمان کبد چرب مفید است

به گزارش جام جم سرا به نقل از تسنیم، فاطمه نجات بخش درباره بیماری‌های کبدی اظهار داشت: استفاده از ادویه‌ها و مواد غذایی که گرم هستند و کبد را تعدیل و تقویت می‌کنند، مانند زنیان، کرفس، آویشن، دارچین، میخک، هل، زعفران، شنبلیله، فندق، بادام و پسته مفید است.

به گفته وی، استفاده از مواد غذایی مفتح سده کبد مانند ترب و کاسنی مفید است.

نوشیدن آب و عسل بسیار به رفع بیماری‌ کبد چرب مفید است

عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: نوشیدن آب و عسل بسیار به رفع بیماری‌ کبد چرب مفید است، همچنین به جای آب، مصرف عرق بادرنجبویه، رازیانه، گلاب مفید است.

نجات بخش ادمه داد: از خشکبار مقوی گرم مفید برای کبد می‌توان پسته، بادام و مویز را نام برد.

وی بیان کرد: در بیماری کبد چرب، علاوه بر رعایت دستورات غذایی اختصاصی آن، باید به دستورات کلی مفید و مضر کبد نیز توجه شود، همچنین غذا خوردن قبل از اینکه غذای قبلی از معده خارج شده باشد مضرترین چیزها برای کبد هستند.

عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: نوشیدن آب سرد به خصوص در حالت ناشتا، بعد از حمام، بعد از نزدیکی و بعد از ورزش بسیار به کبد آسیب وارد می‌کند.

نجات بخش یادآور شد: در صورت ضرورت نباید آب بسیار سرد باشد و یک دفعه نیز نوشیده نشود و اندک اندک استفاده شود.

وی عنوان کرد: مصرف غذاهای لزج سبب انسداد در کبد می‌شوند مانند کله پاچه, حلیم, ماکارونی و لازانیا که بسیار به کبد آسیب وارد می‌کند که پرهیز از آنها برای سلامت کبد بسیار اهمیت دارد.

تشنگی کشیدن به کبد آسیب وارد می‌کند

عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: تشنگی کشیدن به کبد آسیب وارد می‌کند هر چند که در کبد چرب باید مصرف آب کم شود اما این به معنی تشنگی کشیدن طولانی نیست.

برای مطالعه اخبار بیشتر از جام جم آنلاین به اینجا کانال تلگرام این سایت مراجعه کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر