jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۴۴۷۷۶   ۱۹ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۸

گرفتن موجودی حساب با تهدید قمه

سارقان شرق تهران را شناسایی کنید

مالباختگان با مراجعه به دستگاه خودپرداز، میزان پول حساب خود را به سارقان اعلام می کردند.

سارقان شرق تهران را شناسایی کنید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ تهران،‌ 5 اردیبهشت ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس به مأمورین اعلام کرد که توسط دو نفر مورد زورگیری قرار گرفته و این افراد پس از زورگیری عابربانک، بلافاصله اقدام به برداشت و انتقال تمامی وجوه نقد داخل حساب وی کرده اند.

پرونده در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت:«چند روز پیش و طی تماس تلفنی چند نفر مبنی بر فروش یک دستگاه خودرو سواری، با آنها جهت بازدید و خرید خودرو در محدوده فلکه سوم تهرانپارس قرار گذاشتم؛ دو نفر جوان به محل قرار آمدند و پس از توافق اولیه بر سر قیمت خودرو عنوان کردند که پول خودرو را به صورت کاملا نقد می خواهند و اگر قرار است که فروش به صورت شرایطی (قسطی و...) صورت گیرد، آنها به هیچ عنوان حاضر به معامله نیستند؛ من نیز با توجه به شرایط مناسب خرید خودرو، برای اطمینان دادن به نقد بودن معامله و برای اثبات حرف خود ، بهمراه یکی از این دو جوان به محل دستگاه خودپرداز مراجعه و برگه موجودی حساب خود را به این شخص نشان دادم و او نیز از وجود پول در حساب بنده اطمینان پیدا کردند».

وی افزود: هنوز چند متری از محل دستگاه خودپرداز دور نشده بودیم که ناگهان همان جوانی که برگه موجودی حساب خود را به او نشان داده بودم، بهمراه دوست خود به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به سرقت عابربانک از من نموده و به سرعت از محل دور شدند.

تحقیقات پلیسی

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات خود به بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک متعلق به مالباخته پرداخته و اطلاع پیدا کردند که مبلغ 64 میلیون تومان پول داخل حساب مالباخته، به چندین حساب بانکی دیگر منتقل و نهایتا تمامی این پول ها در چند طلافروشی در جنوب تهران، صرف خرید سکه از چندین طلافروشی شده است؛ بلافاصله صاحبان حساب های بانکی جدید شناسایی و در تحقیقات بعدی مشخص شد که آنها به هیچ عنوان از وجود حساب بانکی خود که مورد استفاده سارقین قرار گرفته اطلاع ندارند و به احتمال بسیار زیاد، سارقین با استفاده از مدارک شناسایی مسروقه اقدام به افتتاح حساب های بانکی کرده اند.

دستگیری متهمین

با توجه به شیوه و شگرد سارقان در خرید سکه از طلافروشی های جنوب شهر تهران بویژه در منطقه شهرک ولیعصر و احتمال مراجعه ی دوباره سارقین به این مغازه ها جهت خرید دوباره طلا در قالب سکه و... ، کارآگاهان اقدام به ارائه آموزش برای تعدادی از فروشندگان طلا و جواهرات در منطقه شهرک ولیعصر کردند تا در صورت مراجعه دوباره سارقان، بلافاصله موضوع را از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

ساعت 19:30 دقیقه 15 اردیبهشت 1394، جوانی حدودا 25 ساله با مراجعه به یک مغازه طلافروشی در منطقه شهرک ولیعصر قصد خرید دهها سکه طلا به ارزش تقریبی 50 میلیون تومان را داشت؛ صاحب مغازه طلافروشی که به نحوه رفتار این جوان مشکوک شده بود، با بررسی کارت های عابربانک ارائه شده از سوی این جوان اطمینان پیدا کرد که هیچکدام از کارت ها متعلق به این جوان نمی باشد لذا با توجه به آموزش های ارائه شده از سوی کارآگاهان و طی تماس صاحب طلافروشی، موضوع از طریق فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 153 شهرک ولی عصر اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری 153 شهرک ولی عصر در محل طلا فروشی، جوان خریدار سکه طلا که با مشاهده مأمورین قصد فرار از داخل طلافروشی را داشت، دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

دستگیری دومین متهم

با دستگیری «امین . خ» (24 ساله) و اعترافات صریح وی به زورگیری در منطقه تهرانپارس ، متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل و در مواجه حضوری، توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت.

با اعتراف صریح متهم به زورگیری، دیگر عضو گروه بنام «پرویز . ب» (35 ساله) نیز شناسایی و نهایتا در مخفیگاهش واقع در شهرک ولیعصر، دستگیر و جهت ادامه تحقیقات به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

اعترافات متهمین

«پرویز . ب» در اعترافات خود عنوان داشت: علاوه بر شناسایی تعدادی از مالباختگان به شیوه کشاندن آنها به محل معامله و اطمینان از وجود پول در داخل حساب بانکی آنها، در برخی از سرقت ها نیز در نزدیکی دستگاه های خودپرداز تردد کرده تا نهایتا در زمان مراجعه مالباختگان به این دستگاه ها، به آنها نزدیک و به «شیوه زاغ زنی» اقدام به برداشت رمز عابربانک آنها می کردم ؛ پس از آن و بهمراه همدست خود (امین) و به شیوه زورگیری و با تهدید چاقو و قمه اقدام به سرقت کارت عابربانک و در ادامه برداشت وجوه نقد داخل حساب و یا انتقال پول به سایر حساب های بانکی می کردیم.

شناسایی و دستگیری سومین متهم پرونده

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختکانی که دقیقا به همین شیوه و شگرد و توسط متهمین مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته بودند، سومین عضو گروه به عنوان سرکرده گروه و برادر یکی از متهمین (امین) بنام «علی . خ» مور شناسایی قرار گرفت.

تحقیقات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری سرکرده گروه ادامه داشت تا نهایتا کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به کرمان رفته و آخرین عضو گروه (سرکرده گروه) را یازدهم مهرماه امسال دستگیر و به تهران منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمین به ارتکاب سرقت های به عنف (زورگیری) به شیوه و ترفندهای مختلف و همچنین سوابق متهمین در ارتکاب سایر جرایم از جمله کلاهبرداری و احتمال ارتکاب سایر جرایم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر سه متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – بالاتر از بیمارستان رسالت – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها