jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۴۲۷۲۵   ۱۳ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۹:۵۸

آخرین تغییرات قیمت اقلام ۱۱ گروه از مواد خوراکی از افزایش ۴ درصدی قیمت گوشت مرغ و ۲.۴ درصد تخم‌مرغ حکایت دارد.

قیمت مرغ و تخم‌مرغ افزایش یافت
به گزارش فارس، متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران و در هفته منتهی به ۱۰ مهرماه اعلام شد.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزراش، در گروه لبنیات بهای پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. بهای تخم‌مرغ معادل ۲.۴ درصد افزایش داشت و شانه‌ای ۷۳۰۰۰ الی ۹۶۰۰۰ ریال فروش می‌رفت.

برنج و حبوب

دبر اساس این گزارش در این هفته در گروه برنج، قیمت همه اقلام بدون تغییر بود. در گروه حبوب، بخای لپه نخود معادل ۱.۹ درصد، عدس ۰.۱ درصد و لوبیا چیتی ۰.۴ درصد افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری پرتقال درجه یک عرضه نمی‌شد و نارنگی عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی‌ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌گردید. میوه فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می‌نمودند که در گروه میوه‌های تازه بهای پرتقال درجه یک معادل ۱.۱ درصد و انگور ۲.۹ درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۲ درصد تا ۲۱.۷ درصد کاهش داشت. در گروه سبزی‌های تازه بهای گوجه‌فرنگی معادل ۲.۶ درصد و بادنجان ۱.۸ درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ درصد تا ۳.۱ درصد افزایش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش بهای گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و قیمت گوشت مرغ معادل ۴.۰ درصد داشت.

قند،‌شکر،‌ چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند معادل ۰.۶ درصد و شکر ۰.۳ درصد افزایش ولی قیمت روغن نباتی جامد ۰.۱ درصد کاهش یافت. بهای چای خارجی و روغن نباتی مایع ثابت بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها