jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۴۱۶۶۹   ۱۱ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۸:۵۹

اعضای باند 9 نفره که با جعل سند زمین‌های افراد فوت شده، 900 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند، در جریان آخرین معامله خود دستگیر شدند.

کلاهبرداری 900 میلیونی با فروش زمین مردگان

به گزارش جام‌جم، اوایل شهریور امسال گزارش‌های مردمی در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت که نشان می‌داد افرادی با جعل سند، املاکی را به نام خود در دفترخانه‌های مختلف به ثبت رسانده و با فروش آن مبالغی کلان به‌دست آورده‌اند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و شروع تحقیقات،ماموران با کشف سرنخ‌هایی متوجه شدند گزارش‌های مردمی در رابطه با فعالیت این باند صحت دارد و این افراد قصد دارند املاک دیگری را به شیوه‌ای مشابه تصاحب کرده و بفروشند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، ماموران هفته گذشته اطلاع یافتند یک جاعل و کلاهبردار حرفه‌ای، مهره کلیدی این باند است بنابراین او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و مخفیگاه‌های متهم فراری به طور نامحسوس زیر نظر گرفته شد تا این که دو روز بعد در حالی که به دفتر خانه‌ای رفته بود تا زمین تصاحب شده ر ا به نام خود منتقل کند و همان روزبه فرد دیگری بفروشد، شناسایی و دستگیر شد.

متهم سابقه دار با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرد، اما در ادامه تحقیقات و زمانی که متوجه شد پلیس از مخفیگاهش اوراق و مدارک مربوط به جعل و کلاهبرداری‌های او را به دست آورده، بناچار سکوت خود را شکست و به جرایم خود اعتراف کرد.

اعتراف سرکرده باند

محمد ـ سرکرده این باند ـ در اظهاراتش گفت: مدتی پیش که از زندان آزاد شدم، تصمیم گرفتم کلاهبرداری جدیدی را شروع کنم. از دوستانم که اغلب در زمینه جعل و کلاهبرداری و حتی سرقت سابقه داشتند، خواستم عضو باند من شوند. چند نفری از اعضای باند به بهانه خرید ملک و زمین به محله‌های مختلف شهر می‌رفتند و زمین یا املاکی را که صاحبان آن فوت شده بودند، شناسایی می‌کردند. بعد چند عضو دیگر باند با سندسازی طوری وانمود می‌کردند که فرد فوت شده پیش از مرگ زمین مورد نظر را به آنها فروخته و پول آن را دریافت کرده است.

متهم اضافه کرد: برای این که کار خود را واقعی‌تر جلوه دهیم و کسی به ما شک نکند، در محاکم قضایی شکایت‌های را مطرح می‌کردیم تا با این ترفند بتوانیم به طور قانونی و با دریافت احکام قضایی وانمود کنیم زمین‌ها متعلق به ماست و هیچ کس نمی‌‌تواند ادعایی در رابطه با مالکیت آن داشته باشد. بعد از تصاحب زمین و ملک، آن را می‌فروختیم.

دستگیری 8 عضو فراری

در ادامه تحقیقات متهم اعتراف کرد از حدود شش ماه پیش فعالیت‌های مجرمانه‌شان را آغاز کرده و در ماجرای کلاهبرداری‌ها هشت نفر از دوستانش با وی همراه بوده‌اند که آنها نیز دستگیر شدند. با انتقال اعضای این باند به پلیس آگاهی، آنها در مواجهه حضوری با سرکرده باند به جرایمشان اعتراف کردند. متهمان تاکنون اعتراف کرده‌اند سه قطعه زمین به متراژ‌های 1000 متر متعلق به دیگران را به نام خود سندسازی کرده و با فروش آنها 900 میلیون تومان به جیب زده‌اند و روز دستگیری نیز سرکرده باند قرار بوده یک قطعه زمین را بفروشد که در اجرای این نقشه ناکام ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر