jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۸۴۰۸۲۰   ۰۸ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۴

یک متخصص پوست و مو گفت: انجام عمل کراتینه به دفعات زیاد آسیب‌های فراوانی را برای مو در پی خواهد داشت.

با انجام این کار برای همیشه موهایتان را از دست می‌دهید
دکتر سید مسعود داوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص عوارض کراتینه کردن مو گفت: گرچه این عمل باعث بهبود جلوه و وضعیت ظاهری موها می‌شود اما در صورت تکرار آن به دفعات زیاد ممکن است آسیب‌های جدی به موها وارد کند.
وی افزود: آسیب هایی که در پی کراتینه کردن موها را تهدید می‌کند به علت باقی ماندن بقایای این مواد در لابلای موها است که از جمله آن‌ها ‌می‌توان به پوسته شدن سر – التهاب و ایجاد شوره در موها اشاره کرد.
مسعودی با بیان این که انجام در کوتاه مدت مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند، افزود: افراد حتی‌المقدور باید تعداد دفعات کراتینه کردن موهایشان را کاهش دهند.
وی پیرامون دوام 6 ماهه و ماندگاری موها به فرم دلخواه پس از کراتینه تاکید کرد: ماندگاری این مواد در موها در صورتی که بدون مواد افزودنی باشد به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و قطعا همراه با آن اقدامات دیگری هم صورت می‌گیرد.
این متخصص پوست و مو در خصوص تفاوت کراتینه کردن و گلت کردن اظهار کرد: عمل گلت کردن برای موهای مجعد انجام می‌شود و به تنهایی دارای عوارض بسیاری است حال اگر همراه با اقدامات دیگری مثل رنگ مو هم باشد آسیب بسیار زیادی را به ساقه موها وارد خواهد کرد.
مسعودی خاطر نشان کرد: کراتینه کردن همراه به گلت کردن خطرات و عوارض جبران ناپذیری را برای موها در پی خواهد داشت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها