jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۳۸۶۰۴   ۰۱ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

از امروز حدود 13 میلیون دانش‌آموز وارد مدارس کشور می‌شوند؛ دانش‌آموزانی که آینده سازان این مملکت هستند از این رو لازم است برای آموزش و تربیت آنها سنگ‌تمام بگذاریم. همزمان با این روز پرنشاط و مهم باید موارد ضروری را هم مدنظر داشته باشیم تا بتوانیم در سال تحصیلی پیش رو بر کاستی‌های فرآیند تعلیم و تربیت فائق آئیم. مواردی که می‌تواند سال تحصیلی را پربارتر کند و نتایج آموزشی بهتری در پی داشته باشد.

مهم‌ترین مورد این است که باید سال تحصیلی را با آرامش و نشاط آغاز کنیم. ضمن این که باید دغدغه معیشت معلمان را برطرف کنیم تا کرامت آنها تحت تاثیر مسائل مالی قرار نگیرد. رفع مشکلات مالی معلمان، به طور مستقیم بر ارتقای سطح آموزشی دانش‌آموزان هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت. رسانه‌ها نیز می‌توانند در ایجاد آرامش و نشاط در حوزه آموزش و پرورش نقش موثر داشته باشند و به معلمان و دانش‌آموزان کمک کنند.از سوی دیگر، نظام آموزشی ما هم باید بیشتر از همیشه قانونمند حرکت کند و سند تحول آموزش و پرورش را مبنای حرکت خود قرار دهد. به روز شدن تعالیم و آموزش‌های مدارس براساس سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی نیز تحولی است که باید مدنظر آموزش و پرورش قرار بگیرد. همچنین کاربردی‌تر شدن دروس، همکاری بیشتر خانواده‌ها و مدارس، ارتقای سطح بهداشت و ورزش مدارس و وحدت رویه بیشتر بین نهادهای تصمیم‌ساز حوزه آموزش و پرورش از جمله اصولی حیاتی است که باید در سال تحصیلی جاری اجرایی شود.

عطاالله سلطانی‌صبور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر