jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۳۵۵۱۴ ۲۳ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۷

در حالی طی روزهای گذشته قیمت مسکن مهر فاز ۱۱ پردیس ۵ میلیون تومان گران شده که معاون وزیر راه و شهرسازی از احتمال افزایش قیمت مسکن مهر خبر داده و گفته است دولت نقشی در افزایش قیمت مسکن مهر ندارد.

احتمال افزایش قیمت مسکن مهر وجود دارد

سیدمحمد پژمان با اشاره به تبعات طولانی شدن زمان ساخت پروژه‌های مسکن مهر اظهار کرد: توافق‌هایی بین سازندگان و صاحبان واحدها در قالب تفاهمنامه سه جانبه و تعاونی‌ها امضا شده که در واقع دولت در این تفاهمنامه‌ها نقشی ندارد، اما باید اذعان کرد به دلیل شوک قیمت مسکن در سال 91 هیچ سازنده و پیمانکاری پیش‌بینی تغییر قیمت با این حجم را نداشت.

به گزارش تسنیم،وی با بیان این‌که زمانیکه قراردادی امضا می‌شود همیشه 10 تا 15 درصد تعدیل قیمت پیش‌بینی می‌شود،، یادآور شد: به دلیل جهش قیمتی سال 91 برای این‌که بتوانیم تا حدودی این جهت قیمت را برای سازندگان تعدیل کنیم دستورالعمل شماره 3 ابلاغ شد تا آثار شوک قیمت کاهش یابد.

وی بیان کرد: اگر سازندگان زمان را مدیریت کرده، اما متقاضیان آورده خود را واریز نکنند سازندگان توان اداره کار نخواهند داشت، از این رو قطعا طولانی شدن زمان ساخت آثاری به همراه خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر از زمان به درستی استفاده نشود، قطعا نمی‌توان با ثبات قیمت پروژه مسکن مهر را ادامه داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۴
مسكن پرند پروژه كیسون ۳سال هیچ كاری نكردن میگن بوجه ندارن دولت بوجه نمیده از اون طرف میگن پول بدین خونه هاتحویل تون بدیم هالا قیمتاشو بالا بردین پسبگین میخوایم مسكن مهر ندیم مسكن زجر بدیم می خوام چیزی بگم شما .... ولی مردم زجر بدین
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۵
خودتون میخواید مردم ....
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر