jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۳۵۰۴۶   ۲۲ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۲

وزیر دارایی هند اعلام کرد این کشور ۷۰۰ میلیون دلار از بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت می‌کند و بقیه بدهی‌ها به زودی تسویه خواهد شد.

هند بدهی نفتی به ایران را تسویه می‌کند

رسانه‌های محلی هند گزارش دادند که دولت هند قرار است 700 میلیون دلار به عنوان بخشی از بدهی نفتی خود را به ایران پرداخت کند.

به گزارش فارس، به نقل از اسپوت‌نیک نیوز،بر اساس این گزارش میزان بدهی هند به ایران حدود 6.5 میلیارد دلار است که با تحریم از سوی کشورهای غربی علیه ایران مبادلات این پولها انجام نشد.

وزارت دارایی هند بیان کرد که 700 میلیون دلار از بدهی نفتی دولت هند به شرکت ملی نفت ایران پرداخت می‌شود.

پیش از این منابع شرکت نفتی هند اعلام کرده بود که دولت هند دستور پرداخت 1.4 میلیارد دلار از بدهی‌های نفتی که تاکنون پرداخت نشده را صادر کرده است. در ماه جولای ایران و کشورهای 1+5 تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند که براساس آن تحریم‌ها علیه ایران به تدریج برداشته می‌شوند.

پیشتر وزیر دارایی این کشور به پتروشیمی‌ و پالایشگاه‌های این کشور اعلام کرده بود که هر چه زودتر خود را برای تسویه حساب بدهی نفتی ایران آماده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر