Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۳۴۰۴۸ ۱۸ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۸:۲۲

معاون وزیر خارجه روسیه:

همه موانع قرارداد اس-۳۰۰ رفع شد

معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که تمامی موانع برای قرارداد ارسال موشک های پدافند هوایی اس-۳۰۰ به ایران مرتفع شده است.

همه موانع قرارداد اس-۳۰۰ رفع شد

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی ریابکوف» امروز از آماده شدن قرارداد ارسال موشک های پدافند هوایی اس-۳۰۰ به ایران خبر داد و گفت: قرارداد آن در آینده نزدیک به امضا خواهد رسید.

ریابکوف در این باره گفت: مذاکرات ادامه دارد و قرارداد آن در آینده نزدیک به امضا خواهد رسید. تمامی تصمیمات سیاسی در این باره گرفته شده است و موانع پیش رو برای ارسال آن به ایران نیز مرتفع شده است.

قرارداد تحویل سامانه پیشرفته دفاع موشکی اس-۳۰۰ به ایران در سال ۲۰۰۷ منعقد شد. بر اساس این قرارداد، مسکو متعهد شده بود که ۵ سامانه دفاع موشکی میان برد اس – ۳۰۰ به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار به ایران بفروشد. اما برنامه تحویل این موشک ها در سال ۲۰۱۰ و به بهانه اعمال تحریم های سازمان ملل متحد لغو شد.

در واکنش به این اقدام، ایران با درخواست غرامت ۴ میلیارد دلاری از روسیه، به دیوان بین‌المللی داوری در ژنو شکایت کرد تا این که روز دوشنبه ۱۳ آوریل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، با امضای حکمی ممنوعیت تحویل سامانه‌های موشکی زمین به هوای اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد.

این سامانه موشکی قادر است هواپیماها را در ارتفاع ۳۰ کیلومتری و در فاصله ۱۵۰ کیلومتری هدف قرار دهد، گفته می شود این سامانه همچنین قابلیت رهگیری ۱۰۰ هدف را به صورت همزمان دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر