jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۳۳۵۸۵   ۱۷ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۰

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ خبر داد؛

توقیف ۲۱هزار خودرو در طرح های شبانه

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اعلام برخورد پلیس پایتخت با رانندگانی که در ساعاتی از شب مرتکب تخلفات راهنمایی و رانندگی می شوند، گفت: پلیس با اجرای برنامه های متعدد مصمم است امنیت پایدار را برقرار کند.

توقیف ۲۱هزار خودرو در طرح های شبانه

به گزارش مهر، سرتیپ پاسدار حسین ساجدی نیا گفت: از آغاز سال ۹۴ تا کنون در پاسخ به مطالبات مردم برابر سنوات گذشته ولی با جدیت بیشتر با ناهنجاری های ترافیکی از قبیل سرعت و سبقت غیر مجاز، لایی کشی، دور دور کردن جولان دادن با خودروهای لوکس و ویژه، کشف حجاب راننده و سرنشینان، آلودگی صوتی، مزاحمت نوامیس، ایجاد سد معبر، نقص فنی خودرو و اخلال در نظم ترافیکی، برخورد کرده اند که این امر از مهمترین اهداف طرح مذکور به شمار می آید.

سردار ساجدی نیا به برخورد جدی و قاطع پلیس با رانندگانی که اقدام به حرکات نمایشی و خطرناک،مسدود کرددن معابر و اخلال در انجام ماموریت خودرو های امدادی، اورژانس و آتش نشانی می کنند، اشاره کرد و افزود: پلیس به هیچ عنوان اجاره قانون شکنی به اینگونه افراد را نخواهد داد.

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره برخورد پلیس با بدپوششی و کشف حجاب در برخی از معابر پایتخت، گفت: از گذشته برخورد با بدپوششی و کشف حجاب و یا هرگونه اقدام هنجارشکنانه توسط سرنشینان خودروها در دستور کار پلیس بوده و پلیس در مواجهه با چنین مواردی اقدام به توقیف خودرو متخلفان می‌کند و متهمان را به دستگاه قضائی ارجاع می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موضع پلیس در بحث برخورد با پدیده دور دور بیشتر ایجابی است تا سلبی به بیش از ۱۰ هزار راننده ای که در خلال اجرای طرح با تذکر و ارشاد پلیس مواجه شدند،اشاره کرد.

سردار ساجدی نیا با بیان اینکه متاسفانه برخی از این رانندگان با سرعت بالا در معابر و بزرگراه های پایتخت تردد می کنند که نه تنها جان خود بلکه جان رانندگان خودروهای دیگر و شهروندان را هم به خطر می اندازند، اظهار داشت: اینگونه رانندگان در صورتی که به فرمان پلیس توجه نکنند، بعد از توقیف خودرو به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: از ابتدای سالجاری با اجرای طرح های شبانه قریب به ۲۱ هزار انواع خودروی سبک و سنگین توقیف و روانه پارکینگ های سطح شهر شدند و همچنین ۳۱۵هزار دستگاه خودرو متخلف از سوی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مورد جریمه و اعمال قانون قرار گرفته اند.

وی گفت: در طول اجرای این طرح برخورد با دور دور خودروها تا کنون هزار و ۸۷دستگاه انواع خودرو های ویژه و لوکس توقیف و روانه پارکینگ ها شده اند.

سردار ساجدی نیا افزود: ماموران پلیس پایتخت در خلال اجرای طرح برخورد با تخلفات شبانه خودروها، گواهینامه ۸۳ نفر که ۳۰ نمره منفی کسب کرده بودند را نیز ضبط و ابطال کردند.

رییس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: پلیس همچنین از ادامه رانندگی ۲۲۹ تن از رانندگانی که به دلیل استعمال مواد مخدر و یا مصرف مشروبات الکلی شرایط عادی برای رانندگی نداشتند، ممانعت بعمل آورد و ضمن توقیف و اعمال قانون و هدایت خودروهایشان به پارکینگ متهمان را نیز به مرجع قضایی معرفی کرده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در ساعات پایانی شب بعضاً مشاهده می شود برخی از جوانان در معابر و خیابان های شمالی تهران به بهانه اینکه می خواهند تفریح کنند با خودروهای لوکس جولان می دهند و به اصطلاح دور دور بازی می کنند، یادآور شد:پلیس با تفریح سالم مردم مخالف نیست اما این عمل از مصادیق بارز هنجارشکنی و بی نظمی اجتماعی است و پلیس ضمن اینکه با اینگونه جرائم به شدت برخورد می کند به جوانان عزیر نیز توصیه می کند که تفریحات سالم را مد نظر قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها