اطلاعیه روابط عمومی اداره کل اوقاف البرز در باره سنگ مزار استاد بنان

تصویر سنگ قبر بنان از گذشته است

جام جم نوا: در پی انتشار تصاویری از خرد شدن سنگ مزار استاد آواز ایران استاد بنان در فضای رسانه ای کشور روابط عمومی اداره کل اوقاف البرز اطلاغیه ای به این شرح منتشر کرد.
کد خبر: ۸۳۱۱۳۳
تصویر سنگ قبر بنان از گذشته است

با عنایت به موقعیت آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) به عنوان یکی از امامزادگان شاخص کشور به ویژه در حاشیه محور پرتردد کرج- قزوین و با توجه به قبور حاشیه ای این آستان مقدس که به صورت قبرستان قدیمی مورد توجه آحاد جامعه قراردارد لزوم ایجاد نظم و زیبا سازی آن، اصلی انکار ناپذیر بوده و هست.
لذا در سال 1389 همزمان با آغاز به کار اداره کل اوقاف در استان نوپای البرز با توجه به تقاضای فراوان و حتی شکایت هایی که مبنی بر ایجاد زحمت برای زائران این آستان مقدس صورت گرفته بود اوقاف البرز اقدام به بازسازی و مسطح کردن قبور حاشیه این آستان نمود، لذا 4 سال قبل این طرح به پایان رسید و عکس منتشر شده در بعضی از خبرگزاری ها متعلق به همان زمان می باشد لازم به ذکر است مجموعه اوقاف مثل هر ارگان و سازمان دیگری میراث فرهنگی این مرز و بوم را ارج می نهد و در این مورد نیز نه تنها آثار به جای مانده از مفاخر این مرز و بوم مثل قبر استاد غلامحسین بنان را تخریب ننموده بلکه با حاشیه ای متفاوت از دیگر قبور آن استفاده از سنگ قرمز رنگ آن را نسبت به قبرهای دیگر متمایز نمود لذا این خبر از اساس کذب محسوب می شود. اما اینکه خبری به اشتباه توسط یک مجموعه خبری در فضای رسانه ای قرار گیرد هیچ چیز غیر معمولی نیست ولی آنچه باعث تعجب است انعکاس و بازخورد آن خبر در فضای رسانه ای کشورمی باشد که اهالی رسانه علی رغم وظیفه ذاتی آن هادقت در اصل و صحت خبر است آن را به راحتی و حتی بدون بررسی نقل می کنند. در پایان روابط عمومی اداره کل اوقاف البرز ضمن دعوت از اهالی رسانه برای زیارت آستان مقدس امامزاده طاهر بن زین العابدین (ع)پیشنهاد حضور و قرائت فاتحه ای بر مزار این استاد بزرگوار و دیگر مفاخر مدفون در جوار این امامزاده واجب التعیم را دارد. والسلام

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها