معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه:

برجام نیازی به تصویب مجلس ندارد

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه گفت: نیازی به تصویب متن برجام در مجلس نیست.
کد خبر: ۸۲۹۹۵۲
برجام نیازی به تصویب مجلس ندارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مجید تخت روانچی که برای دیدار با برخی از مراجع تقلید به قم سفر کرده بود، در نشستی گفت: ما فکر می‌کنیم نیازی به تصویب متن برجام در مجلس نیست؛ چراکه برجام ماهیت پروتکلی ندارد و نمی‌تواند همانند یک قانون تصویب شود.

وی افزود: هیج چیزی در متن نهایی برجام نمی‌تواند کم یا اضافه شود بلکه فقط نمایندگان می‌توانند متن را قبول یا رد کنند. مجالس دیگر کشورهای طرف مقابل هم این متن را تصویب نمی‌کنند.

تخت روانچی به تشکیل کمیسیون ویژه مجلس برای بررسی متن برجام اشاره و بر آمادگی تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور برای پاسخگویی، همکاری و تعامل با نمایندگان مجلس تاکید کرد.

وی همچنین از حمایت مراجع در بحث هسته‌ای قدردانی کرد و گفت: ما قدردان حمایت مراجع عظام تقلید و دیگر شخصیت‌های حوزوی در بحث هسته‌ای هستیم.

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر تمایل دیگر کشورها به ویژه کانادا در بازگشایی سفارت خود در ایران گفت: تا به امروز چنین بحثی مطرح نبوده و ماهم عجله‌ای در این خصوص نداریم.

تخت روانچی در سفر به قم با حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی و سبحانی دیدار و گفت‌وگو کرد. این دیدارها بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
سلطانی
United States
۱۵:۳۶ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۴
۰
۰
... با این موضع گیری ها مطمئن باشید آینده خوبی در انتظار شما نخواهد بود .
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۴
۰
۰
بابا اگه ابهامی درتوافق نیست بزارن مجلسم تصویب كنه

نیازمندی ها