jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۸۲۴۸   ۰۱ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: طرح جامع اقتصاد و تقویت معیشت مرزنشینان در مراحل پایانی تدوین است و بزودی تقدیم دولت می‌شود.

مجید آقابابایی افزود: در قالب قانون ساماندهی مبادلات مرزی، توجه ویژه به معیشت مرزنشینان شده است، ولی کافی نیست. وی ادامه داد: اکنون ایران با 15 کشور هم مرز است و 16 استان مرزی دارد و طول مرزهای دریایی، خاکی و رودخانه‌ای کشورمان به 8700 کیلومتر می‌رسد. مدیرکل امور مرزی وزارت کشور ادامه داد: در کل مرزهای کشور به سمت کنترل کامل پیش می‌رویم و این امر به دلیل فعالیت‌های قابل توجه صورت گرفته در عمران و انسداد مرزی است./ ایرنا

ریزگردهای دریاچه ارومیه به تبریز رسید

مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی با بیان این که روزانه بخشی از ریزگردهای نمکی حاصل از خشک شدن دریاچه ارومیه به سمت تبریز می‌آید، گفت: متاسفانه بخشی از دریاچه ارومیه، خشک و تبدیل به نمک شده است که در مواقع وزش بادهای غالب، بخشی از این نمک‌ها، در قالب ریزگردهای نمکی به سمت شهرستان‌های استان نیز می‌آیند.

فرخ مطلبی‌فر افزود: توصیه ما به هم استانی‌ها در مواقع گرمای شدید، آلودگی هوا این است که سعی کنند حتی‌الامکان از خانه خارج نشوند./ ایسنا

نگرانی از افزایش طلاق در ایلام

معاون امور اجتماعی بهزیستی ایلام گفت: در چهار ماهه‌ نخست سال بنابر بررسی‌ها، اعتیاد و خیانت دو علت اساسی در شکل‌گیری پدیده شوم طلاق در استان ایلام بوده است.

زهرا همتی افزود: طبق آمار مراجعات افراد به این دستگاه، آمار طلاق در استان افزایش یافته و ریشه‌ بیشتر این پدیده‌ها اعتیاد و خیانت است. وی با تأکید بر این‌که مبارزه و جلوگیری از افزایش طلاق نیازمند اقدام جدی و به میدان آوردن همه توان است، افزود: سرسری از کنار این موضوع رد شدن به آسیب‌های این حوزه دامن می‌زند./ ایسنا

آتش سوزی در نیزارهای دریاچه پریشان

300 هکتار از نیزارهای شمال غربی دریاچه پریشان در کازرون فارس طعمه حریق شد. دبیر انجمن زیست محیطی ۱۳ فروردین شهرستان کازرون دراین خصوص گفت: آتش سوزی در بخش شمال غربی دریاچه پریشان در نزدیکی چشمه بنگ از سه روز قبل آغاز شده است.

علی اکبر کاظمینی افزود: به دلیل خشک بودن نیزارهای اطراف این چشمه، شرایط برای گسترش آتش مهیا بوده به گونه‌ای که آتش سوزی به بستر دریاچه نیز نفوذ کرده است.

این فعال محیط زیست اظهار کرد: هم اکنون دود تمام روستاهای اطراف دریاچه را فرا گرفته و مردم با مشکلاتی روبه رو شده‌اند. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر