jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۲۷۰۶۹   ۲۷ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۵۰

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه این افراد رنج زیادی بردند و شبانه‌ روز کار کردند تا توافق خوبی حاصل شود، ادامه داد: در کشور ما ظریف‌ ها، عراقچی‌ها و تخت روانچی‌ های زیادی وجود دارد، سربازان گمنامی در این عرصه هستند که نه نامشان گفته می‌شود و نه دیده می‌ شوند.

رنج زیادی بردیم تا توافق خوبی حاصل شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علی‌ اکبر صالحی در نشست علمی-تخصصی «آموزش و توسعه ایران اسلامی در دوران پسا توافق هسته‌ای» در مشهد افزود: توکل بر خدا، باور به دین و اعتقاد به این مساله که هیچ قدرتی بالاتر از خداوند وجود ندارد در موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای تاثیرگذار بود.

وی با تحسین استقامت و عزتمندی تیم هسته‌ ای کشور افزود: هدایت هوشمندانه مقام معظم رهبری و حمایت دولت از تیم هسته ای بسیار اثرگذار بود و هر گاه کوچکترین شرایطی برای تسلیم مقابل قدرتهای جهانی پیش می‌آمد، این حمایت ها باعث می‌ شد تیم مذاکره کننده مقابل دشمن سر خم نکند.

صالحی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع فرهیختگان خراسان رضوی اظهار کرد: از طرف دکتر ظریف و گروه مذاکره کننده حامل این پیام هستم که دستاوردهای این ملت تمدن ساز واقعا جای تبریک دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
Netherlands
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
عجب . مثلا توافق خوب كرده اند؟ اینكه ایران را مجبور به محدود كردن غنی سازی به زیر ۵ درصد كرده اند و اجازه انباشت بیش از ۳۰۰ كیلو اورانیوم ۳.۵ درصدی را هم نداده اند خوب است؟ این كه معنی اش تعطیلی كامل غنی سازی است. حالا اینها با شهامت تمام حرف از توافق خوب هم می زنند.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر