jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۲۶۴۰۶   ۲۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۹

کری کارکنان وزارت خارجه آمریکا را تهدید کرد

به دنبال جای دیگری برای کار کردن باشید

وزیر خارجه آمریکا به خاطر درز برخی اطلاعات مهم، به کارکنان مجموعه تحت مدیریت خود هشدار داد و آن‌ها را به باد ناسزا گرفت و گفت: یا از افشای عامدانه اطلاعات داخلی این نهاد دست بردارید و یا اینکه به دنبال جای دیگری برای کار کردن باشید.

به دنبال جای دیگری برای کار کردن باشید

به گزارش تسنیم، نشریه فارن پالیسی در گزارشی نوشت که جان کری وزیر خارجه آمریکا به خاطر چند مرتبه افشای شرم‌آور اطلاعات مهم، به کارکنان این وزارتخانه در مورد افشای بدون مجوز اطلاعات به رسانه‌ها هشدار داد.

به نوشته این نشریه، در جلسه روز دوشنبه جان کری با کارکنان این وزارتخانه که درباره درز اطلاعات در مورد سیاست خارجی این کشور برگزار شد، این نشست در واکنش به انتشار دو مطلب برگزار شد که در آن‌ها به ناکامی این وزارتخانه برای مقابله با حضور روبه‌رشد شبه‌نظامیان داعش در شبکه‌های اجتماعی اشاره شده و اتهاماتی مبنی بر اینکه مقامات ارشد ایالات متحده در گزارش سالانه این وزارتخانه در مورد قاچاق انسان دستکاری کرده و آمارهای آن را کمتر نشان داده‌اند، مطرح شده بود.

درز بدون مجوز اطلاعات برای رسانه‌ها همیشه یک موضوع دردسرساز برای مقامات دولت فدرال است، اما این مطالب که از سوی رویترز و نیویورک‌تایمز منتشر شده‌اند به طور خاص روی اعصاب افراد مستقر در طبقه هفتم (دفتر وزیر) وزارت خارجه آمریکا راه رفته‌اند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: «(طی این جلسه) کری گفت که اگر می‌خواهید اطلاعات را درز کنید، می‌توانید گورتان را کم کنید».

اما جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد این نشست گفت که جان کری هیچگاه «هیچ کسی را از گفتگو با رسانه‌ها دلسرد نکرده است».

کربی گفت: «آنچه وی گفت بیان ناراحتی و نا امیدی‌اش بابت درز اطلاعات در مورد سیاست‌هایی‌ است که هنوز نهایی نشده‌اند، تصمیماتی که اجرایی نشده‌اند و فرآیند‌هایی است که مشاوران وی در حال کار روی آن‌ها بوده و به وی ارائه کرده‌اند. وی باور دارد که در فرآیند تدوین تصمیمات عالی سیاست خارجی، رک‌گویی، باز بودن مجال و صراحت در وزارت خارجه وجود داشته باشد».

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، «جان کری، وزیر خارجه برای کار رسانه‌ها ارزش قائل است. وی مطمئنا برای کار همگان در این وزارتخانه و دیپلمات‌های ما در سرتاسر دنیا ارزش قائل است و به طور مرتبط، ارتباط با رسانه‌ها را درباره آنچه که دیپلمات‌های سخت‌کوش ما در سرتاسر جهان انجام می‌دهند، تشویق می‌کند».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر