jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۶۲۰۳   ۲۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

موزیلا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین تعیین‌کننده‌های استاندارد مرور وب اعلام کرده دیگر علاقه‌ای به استفاده از ادوبی فلش ندارد و در آخرین به‌روزرسانی مرورگر فایرفاکس، فلش را وارد فهرست سیاه کرده است. یعنی به‌طور پیشفرض، فلش در مرورگر فایرفاکس غیرفعال خواهد بود. البته این تغییر هنوز هم امکان فعال کردن دستی فلش را به کاربران می‌دهد. با تغییر ایجاد شده، موزیلا به ادوبی این پیام را رساند که این فناوری دیگر در صفحات HTML5 مورد نیاز نیست. بعلاوه امنیت پایین فلش هم می‌تواند دلیل دیگر این ابراز بی‌علاقگی باشد.

غیر از موزیلا، فیسبوک هم بتازگی از طریق مدیر ارشد جدید بخش امنیتی این شبکه، الکس استاموس، از ادوبی خواسته به کار فلش پایان دهد.

با وجود تمام این بیانات ضد فلش، این فناوری هنوز هم در وبسایت‌های پیشرویی چون یوتیوب و ویمئو (Vimeo) به‌صورت پیشفرض فعال است. سال 2011 ادوبی سیستم توسعه فلش را برای موبایل خاتمه داد و پس از آن با ایجاد یک تغییر چشمگیر در نرم‌افزار توسعه وب خود، تمرکزش را روی HTML5 گذاشت.

فعلا ادوبی به اعتراضات پاسخی نداده است، با این‌که با ایجاد چند بهبود امنیتی و ارائه پچ‌های برطرف‌کننده باگ برای بیرون کشیدن فلش از فهرست سیاه فایرفاکس تلاش کرده است. با وجود تمام این تلاش‌ها، باید خیلی زود منتظر مرگ ادوبی فلش باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها