jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۲۳۱۱۵   ۱۳ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۱۴

مزدوران آل سعود پس از حمله به پایگاه هوایی العند دراستان لحج یمن در درگیری با ارتش و نیروهای انصارالله شکست مفتضحانه ای متحمل شده و عقب نشینی کردند.

شکست سنگین مزدوران سعودی در پایگاه العند یمن

یک منبع ارتش یمن روز سه شنبه به خبرنگار شبکه العالم درآن کشور گفت: ارتش و کمیته ها در جریان مقابله با حمله مزدوران به پایگاه العند واقع در 60 کیلومتری شمال شهر عدن شمار زیادی تانک و خودروهای آنان را به آتش کشیدند.

وی افزود، حملات به العند در لحج از محورهای مختلف خنثی شد و اجساد مزدوران از ملیت های مختلف در اطراف آن پراکنده شده است.

این منبع ارتش یمن ادامه داد، حمله گسترده مزدوران سعودی به العند با شکستی سنگین مواجه شده و مهاجمان خسارات و همچنین تلفات زیادی را متحمل شدند.

براساس این گزارش درجریان مقاومت ارتش و کمیته ها در پایگاه العند ، به مزدوران هوادار منصور هادی رئیس جمهوری فراری یمن ، که اتباع برخی کشورها از جمله افغانستان ، پاکستان ، سنگال و بنگلادش درمیان آنان بودند ، تلفات سنگینی وارد شد و جنازه های مزدوران به همراه تانک ها و خودروهای زرهی منهدم شده در منطقه درگیری دیده می شود.

این مزدوران در عربستان سعودی و امارات آموزش دیده و اوایل این هفته به همراه اتباعی از کشورهای آسیایی به عدن اعزام شده بودند.

در روزهای اعلام آتش بس رژیم عربستان سلاح های مورد نیاز مزدوران را از راه دریا به دست آنان رساند.

رسانه های حامی رژیم آل سعود از جمله بی بی سی، العربیه، الجزیره ، فرانس 24 ، الحره و اسکای نیوز روز گذشته اخباری کذب در باره تصرف پایگاه العند توسط نیروهای منصورهادی منتشرکردند.

این رسانه ها به نقل از شبه نظامیان هوادار منصور هادی، رئیس جمهوری فراری یمن مدعی شدند که پایگاه هوایی العند، بزرگترین پایگاه نظامی تحت کنترل نیروهای انصارالله روز گذشته پس از درگیری های شدید به تصرف آنها درآمده است.

پایگاه 15 کیلومتر مربعی هوایی العند که بزرگترین پایگاه یمن به شمار می آید ، پس از تحولات یمن و استعفا و فراری شدن عبدربه منصور رئیس جمهوری آن کشور، از اوایل فروردین ماه امسال به تصرف نیروهای انصارالله درآمد.

تسلط براین پایگاه امکان سیطره و مدیریت نظامی سه استان مجاور را تامین می کند.

رسانه های آل سعود بیش از دو هفته قبل اعلام کردند که استان عدن سقوط کرده است ، درحالیکه درگیری ها در شهرهای مختلف این استان هنوز ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها