jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۲۰۵۰۵   ۰۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۴

قاتل: مقتول پسر بچه‌ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد

نقض حکم اعدام قاتل کارگر ساختمانی

حکم اعدام کارگری که همکارش را به قتل رسانده بود، از سوی قضات دیوان عالی کشور نقض شد.

نقض حکم اعدام قاتل کارگر ساختمانی

هشت مهر سال 93 مردی به کلانتری ستارخان رفت و از ناپدید شدن یکی از کارگرانش خبر داد.

وی به ماموران گفت: مهندس ساختمان سازی هستم و در حال کار بر روی یک پروژه ساختمانی هستم. یکی از کارگرانم چند روزه ناپدید شده و دو نفر دیگر از کارگرهایم هم بعد از ناپدید شدن این مرد رفته اند.

با اعلام این شکایت موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و تلاش در این خصوص آغاز شد.

با شروع تحقیقات ماموران تجسس های خود را برای شناسایی دو کارگر فراری آغاز کردند و در نهایت هر دو را دستگیر کردند که با دستگیری این دو کارگر راز ناپدید شدن کارگر جوان فاش شد و آنها به قتل این مرد اعتراف کردند.

قاتل در تحقیقات به ماموران گفت: مقتول با ما همکار بود ولی مرتب پسربچه ها را به ساختمان می آورد و آنها را مورد آزار و اذیت قرار می داد. برای همین با همدستی دوستم او را با چاقو کشتیم و جسد مثله شده اش را داخل چاه انداختیم.

با پیدا شدن جسد و بازسازی صحنه جنایت، کیفرخواست پرونده این دو متهم صادر و هر دو در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. هیات قضایی این شعبه متهم اصلی را به قصاص و همدستش را به زندان محکوم کردند.

این حکم صبح روز گذشته در شعبه 20 دیوان عالی کشور نقض شد و قضات دیوان خواستار رسیدگی و تحقیقات بیشتر در این خصوص شدند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر