jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۹۴۸۰   ۰۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۱۷

یک زن ایزدی اسیر شده توسط گروه تروریستی داعش گفت که بارها توسط یکی از فرماندهان عربستانی داعش در حضور همسر انگلیسی او مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفت.

زن انگلیسی نظاره گر جنایت شوهر داعشی بود!

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، یک زن ایزدی اسیر شده توسط گروه تروریستی داعش گفت که بارها توسط یکی از فرماندهان عربستانی داعش در حضور همسر انگلیسی او مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفت.

این زن ایزدی اعلام کرد که عضو عربستانی داعش به وی تجاوز می‌کرد و به ضرب و جرح وی می‌پرداخت در حالی که زن جوان و تبعه انگلیس این تروریست نظاره گر جرایم شوهرش بود.

روزنامه دیلی میل چاپ انگلیس به نقل از این زن ایزدی که نامش را برای حفظ جان به «فریده» تغییر داده است، گزارش کرد: به مدت چهار ماه اسیر یک عضو عربستانی داعش در استان دیرالزور در شرق سوریه بودم و وی با من بسیار بدرفتاری می‌کرد.

فریده گفت : داعش ماه آگوست 2014 مرا از خانه‌ام در شهر سنجار عراق ربود و بیش از یک ماه در اماکن مختلف زندانی بودم سپس به یکی از اعضای عربستانی داعش به نام «ابومسلم» به عنوان هدیه داده شدم و دیگر زنان نیز به دیگر اعضای این گروه ترویستی داده شدند. ابومسلم رشته داروسازی را در آمریکا خوانده بود.

فریده افزود: ابومسلم زنی انگلیسی داشت که نامش برای من مشخص نشد. داعش این زن را از اروپا به سوریه منتقل کرده و به ابومسلم داده بود. زن انگلیسی ابومسلم 20 ساله به نظر می‌رسید که چهره ای تیره و موهای عجیبی داشت و زبان عربی را بسیار بد صحبت می‌کرد.

به نوشته دیلی میل، فریده فهمید که ابومسلم یکی از قضات داعش است که پس از ورود به آنکارا با عنوان عکاس، از طریق مرزهای ترکیه وارد سوریه شده بود. او در عربستان یک زن و 2 پسر و یک دختر داشت که همه آنها را ترک کرده و به سوریه رفته بود تا به داعش بپیوندد.

ابومسلم این زن ایزدی را به علت مخالفتش با گرویدن به اسلام شکنجه می‌کرد.

فریده که هم اکنون در یکی از اردوگاه‌های آوارگان در عراق زندگی می‌کند ، افزود : ابومسلم بیش از حد خشن بود و همیشه مرا می‌زد به همین دلیل دستوراتش را اجرا می‌کردم و به خادم ابومسلم و همسرش تبدیل شده بودم.

روزنامه دیلی میل نوشت : فریده گاه به خودکشی فکر می‌کرد ولی به خاطر پسر برادرش که با وی در یکجا زندانی بود همچنین به خاطر برادر زاده‌های دیگرش که در منطقه‌ای نزدیک به اسارت داعش درآمده بودند، از خودکشی صرف نظر کرد.

فریده گفت: همسر انگلیسی ابومسلم نیز همچون شوهرش معتقد بود که ایزدی‌ها کافر هستند و این زن انگلیسی یک بار به من گفت که هر فردی عضو داعش نباشد، کافر است.

دیلی میل نوشت : فریده نتوانست به هویت زن انگلیسی ابومسلم پی ببرد ولی به نظر می‌رسد که این زن انگلیسی یکی از 60 دختری باشد که کشورشان را ترک کرده و به داعش پیوستند و هر یک از آنها با یکی از اعضای این گروه تروریستی ازدواج کرد.

فریده با رؤیت عکس یکی از این شصت دختر انگلیسی به نام " سلمی هالانی " گفت که صد در صد مطمئن است که صاحب این تصویر همان زن انگلیسی ابومسلم است. سلمی هالانی همراه خواهر دوقلویش به نام زهره منچستر را ترک کرده و به داعش پیوسته بودند.

دیلی میل به نحوه آزادی و یا فرار فریده اشاره نکرده است.

داعش بیش از 5 هزار ایزدی را اسیر کرده است که در میان آنها 500 زن و کودک وجود دارند.

اکثر دختران ایزدی که به اسارت داعش درمی آیند ، تلاش می‌کنند که خودکشی کنند.

یکی از دختران ایزدی که داعش وی را مجبور به پوشیدن لباس رقاصه ها کرده بود ، رگ خود را برید سپس با طناب خود را حلق آویز کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها