سرپرست تیم‌های ربوکاپ دانشگاه امیر‌کبیر در‌ گفت‌و‌گو با جام‌جم:

ربات‌های ایرانی خوش درخشیدند

نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ با حضور بیش از 200 تیم از دانشگاه‌ها، مؤسسات و مدارس مختلف از 48 کشور دنیا از روز یکشنبه 28 تیرماه، در چین آغاز شد.
کد خبر: ۸۱۹۳۰۷
ربات‌های ایرانی خوش درخشیدند

دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همراهی سه تیم در لیگ ربات‌های شبیه‌ساز امداد و نجات، ربات‌های فوتبالیست و ربات‌های انسان‌نما در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

نایب‌قهرمانی تیم ربات‌های انسان‌نما

تیم ربات‌های انسان‌نمای دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی ربوکاپ 2015 که در چین برگزار می‌شود، مقام دوم را به خود اختصاص داد.

سروش صادق‌نژاد، سرپرست تیم‌های ربوکاپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اعلام این خبر گفت: در لیگ ربات‌های انسان‌نمای سایز نوجوان، تیم‌هایی از کشورهای آلمان، آمریکا، هند، تایوان و ایران حضور داشتند. در نخستین روز از رقابت‌های برگزار شده در لیگ ربات‌های انسان‌نما، تیم اعزامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانست با کسب پیروزی در برابر تیمی از هند و کسب سه تساوی در مقابل تیم‌هایی از آلمان و ایران در جایگاه دوم رقابت‌های برگزار شده در این لیگ قرار گیرد.

ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک در جمع 8 تیم برتر دنیا

تیم ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد به جمع هشت تیم برتر دنیا صعود کند. به گفته صادق‌نژاد: تیم ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک دانشگاه امیر‌کبیر در رقابت با تیم‌هایی از ژاپن، برزیل و آمریکا و کسب امتیاز به مرحله یک چهارم رقابت‌های این لیگ صعود کرد. تیم ربات‌های فوتبالیست دانشگاه امیر‌کبیر در دوره‌های گذشته این رقابت‌ها چند قهرمانی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

صعود تیم ربات‌های امداد و نجات به مرحله نهایی

در سومین روز برگزاری مسابقات جهانی ربوکاپ 2015، تیم ربات‌های شبیه‌ساز امداد و نجات دانشگاه صنعتی امیرکبیر در صدر رقابت‌ها قرار گرفت و به جمع چهار تیم برتر رقابت‌های این لیگ راه یافت.

صادق‌نژاد با اعلام این خبر افزود: مسابقات لیگ ربات‌های امداد و نجات با حضور تیم‌هایی از کشورهای مصر، ترکیه، چین، ژاپن و ایران برگزار می‌شود. تیم ربات‌های شبیه‌ساز امداد و نجات دانشگاه امیرکبیر در مرحله نخست این رقابت‌ها همه رقبای خود را با اقتدار پشت‌سر گذاشت و به مرحله پایانی راه یافت.

فرانک فراهانی‌جم - دانش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها