jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۸۱۹۱۱۸ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۶

سرپرست اداره ثبت احوال سردشت گفت: پیرمرد ۱۰۱ ساله اهل این شهرستان برای نوزاد تازه متولد شده خود درخواست شناسنامه کرد و شناسنامه این نوزاد با بیش از یک قرن فاصله سنی بین پدر و پسر صادر شد.

پدر و پسر یک قرن اختلاف سن دارند!

رحیم خوش پرواز گفت: این پدر کهنسال از اهالی روستای احمدبریو بخش وزینه این شهرستان است که هفته گذشته در ۱۰۱ سالگی صاحب فرزند شد.

وی افزود: وی که خضر خضرنیا نام دارد و متولد سال ۱۲۹۳ سردشت است، نام علی را برای هفتمین فرزند خود انتخاب کرده است.

سرپرست اداره ثبت احوال سردشت گفت: این پدر سردشتی که در دهه ۷۰ عمر خود برای اولین بار ازدواج کرده است، می گوید که شناسنامه وی دقیق نیست و چند سالی از سن واقعی اش بیشتر است.

وی افزود: اتفاق جالب دیگری که در شناسنامه این پدر و پسر وجود دارد این است که هر دو متولد تیرماه هستند.

خوش پرواز یادآوری کرد: شناسنامه این پدر کهنسال نیز در ۲۴ مهر ماه سال ۱۳۳۴ صادر شده و در آن زمان با توجه به شرایط ظاهری و یادآوری رویدادهای گذشته به صورت تقریبی سن وی تعیین شده است.خوش پرواز گفت: این نوزاد نیز که هفتیمن فرزند خانواده است از مادری ۴۰ ساله که اولین همسر این مرد است، هفته پپش به طریق سزارین در بیمارستان امام خمینی(ره) سردشت متولد شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
عكس گویای این واقعیت بسیار تلخ است كه ان كودك امروز روزگار جوانی وشباب خودرا در یتیمی ویا در بهترین حالت ممكن با پیر مرد فرتوت ومفلوكی بسرخواهد برد كه نای حرف زدن نداردنازونوازش فرزندوپاسخ به خواسته هایش بكنار.واین متاسفانه بدبختی بزرگی است كه دست بگریبان جامعه است واز ان بدتر ارباب جراید این پدیده را با اب وتاب وبه به وچه چه انعكاس میدهند.در شهر ما داروخانه ای هست كه پیر مردانی كه فقط اندك تكانی میخورندمیروند تاببینند اقایان چكار میتوانند برایشان بكنند.در كشور هیچ وسیله ارتباط رسانه ای نیست كه در مورد فیزیولوژی بدن انسان در جوانی ومیان سالی وپیری كوچكترین اطلاعاتی بدهد وروشنگری كند وقص علیهذا.
۰
۰
saeid
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
من از دیشب فكر میكردم ... تنها علت سلامت این مرد ازدواج دیرهنگام وی است.... وگرنه عمرا تا 70 سالگی دوام میاورد چه برسد بچه دار شدن.... :-)
۰
۰
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
زدی توو خال