jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۵۰۰ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

توفان روز یکشنبه تهران، پیش‌بینی شده بود و از این نظر یعنی هنگام وقوع توفان، تهران مثل قبل غافلگیر نشد، بلکه سیلی که بعد از توفان به راه افتاد باعث غافلگیری تهرانی‌ها شد، چون این حجم از بارش نزولات آسمانی پیش‌بینی نشده بود و همین مساله هم باعث طغیان رودخانه‌های حاشیه‌ای تهران شد.

بعد از شنیدن اخبار مبنی بر وقوع توفان و در پی آن سیل در منطقه امامزاده داوود ساعت یک و 30 دقیقه بامداد به سمت این مسیر حرکت کردم و تا ساعت 3 و 30 دقیقه هم آنجا بودم، هنوز از میزان تلفات آمار مشخصی به دست نیامده، اما محلی‌ها می‌گفتند سیل دست کم هشت متر ارتفاع داشت و به احتمال زیاد خانواده‌هایی که در مسیر رودخانه بودند قربانی این سیل شده‌اند.

تا جایی که من دیدم بعد از وقوع سیل هم، مسیر رودخانه بشدت گل‌آلود بود و آب با شدت و غرش زیادی جریان داشت. در جاده منتهی به امامزاده داوود کوه ریزش کرده و تعدادی خودرو زیرسنگ‌ها گرفتار شده بود. قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌های محلی حاشیه رودخانه هم آسیب دیده بود و بیشترشان زیر حجم زیادی از آب پنهان شده بود.

مشکل اینجاست که در بحث مدیریت بحران در تهران، یک سیستم یکپارچه وجود ندارد و همیشه از این موضوع ضربه می‌خوریم.

وقتی سیل کوچکی ما را به این روز می‌اندازد و این سطح از آشفتگی را در سطح شهر به وجود می‌آورد، زلزله و بلایای طبیعی دیگر با ما چه می‌کند؟ به همین دلیل است که معتقدم مدیریت بحران یکپارچه و هماهنگ در تهران نداریم و باید تا دیر نشده ستاد مدیریت بحران عملکرد مثبتی از خود نشان بدهد.

ابوالفضل قناعتی

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر