jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۴۶۳ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی، آشامیدنی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نسبت به خطرات استفاده از لوازم آرایشی قاچاق هشدار داد.

به گزارش مهر، دکتر عطاءالله شکوری افزود: در ارتباط با قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی، نکته مهم این است که این مواد به طور مستقیم روی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال اگر این فرآورده‌ها از ترکیبات سمی و خطرناک ساخته شده باشند، می‌توانند جذب بدن شده و سلامت فرد را تهدید کنند.

وی تاکید کرد: برای مثال رنگ‌های مو طیف وسیعی از رنگ‌های جذاب را تشکیل می‌دهند و بانوان تمایل زیادی برای استفاده از آنها دارند که البته این امر کاملا طبیعی است، ولی نکته مهم در ارتباط با رنگ‌های مو این است که نوع رنگ مورد استفاده در آنها باید مجاز و استاندارد باشد و اگر چنانچه رنگ مورد استفاده مصنوعی و غیرمجاز باشد، در این صورت آنها می‌توانند جذب بدن شده و برای سلامت فرد خطرآفرین باشد و معمولا هم کبد بشدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

شکوری تاکید کرد: حتی برخی رنگ‌های مصنوعی برای جنین انسان بسیار سمی است و می‌تواند رشد جنین را مختل کند. متاسفانه رنگ‌های موی قاچاق بیشتر از ترکیبات مصنوعی ساخته می‌شود و به همین دلیل ارزان است. همچنین برخی فلزات سنگین در لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق وجود دارد که بسیار سمی است که نمونه معروف آنها جیوه و سرب است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر