jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۸۲۷۴   ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۵

بلومبرگ با اشاره به لغو تحریم‌های ایران و باز شدن بازار این کشور رو به تولیدکنندگان جهانی در ماه‌های آینده، گزارش داد: تولید‌کنندگان آسیایی به عنوان بزرگترین برنده دوران پساتحریم ایران خواهند بود.

بزرگترین برندگان دوران پساتحریم ایران

به گزارش پایگاه خبری «بلومبرگ»، با لغو تحریم‌های ایران و باز شدن بازار این کشور رو به تولید کنندگان جهانی، می توان گفت که تولیدکنندگان آسیایی به عنوان بزرگ ترین برنده دوران پساتحریم ایران خواهند بود.

در همین حال، این پایگاه خبری اعلام کرد که بازار خودرو ایران تمایل زیادی به برندهای خارجی دارد و این می تواند فرصت مناسبی را برای خودروسازهای آسیایی فراهم کند.

انتظار می رود در حوزه بازار ساخت و ساز، حجم معاملات ایران با کشورهای آسیایی از رقم ۸۸ میلیارد دلار و ۷۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۱۵۴ میلیارد دلار و ۴۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش یابد.

همچنین پیش بینی می شود صادرات قطعات خودرو، گوشی همراه، یخچال و لوازم خانگی از کشورهای آسیایی به ایران افزایش یابد.

بر این اساس، انتظار می رود تولید نفت و گاز ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵.۲ درصد افزایش یاید، این در حالی است که این میزان رشد در سال‌جاری میلادی ۲ درصد گزارش شده است.

علاوه بر این، اقتصاد ایران تا سال ۲۰۲۰ میلادی از رتبه ۲۹ جهانی به رتبه ۲۲ ارتقا خواهد یافت.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر