jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۸۲۷۴ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۵

بلومبرگ با اشاره به لغو تحریم‌های ایران و باز شدن بازار این کشور رو به تولیدکنندگان جهانی در ماه‌های آینده، گزارش داد: تولید‌کنندگان آسیایی به عنوان بزرگترین برنده دوران پساتحریم ایران خواهند بود.

بزرگترین برندگان دوران پساتحریم ایران

به گزارش پایگاه خبری «بلومبرگ»، با لغو تحریم‌های ایران و باز شدن بازار این کشور رو به تولید کنندگان جهانی، می توان گفت که تولیدکنندگان آسیایی به عنوان بزرگ ترین برنده دوران پساتحریم ایران خواهند بود.

در همین حال، این پایگاه خبری اعلام کرد که بازار خودرو ایران تمایل زیادی به برندهای خارجی دارد و این می تواند فرصت مناسبی را برای خودروسازهای آسیایی فراهم کند.

انتظار می رود در حوزه بازار ساخت و ساز، حجم معاملات ایران با کشورهای آسیایی از رقم ۸۸ میلیارد دلار و ۷۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۱۵۴ میلیارد دلار و ۴۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش یابد.

همچنین پیش بینی می شود صادرات قطعات خودرو، گوشی همراه، یخچال و لوازم خانگی از کشورهای آسیایی به ایران افزایش یابد.

بر این اساس، انتظار می رود تولید نفت و گاز ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵.۲ درصد افزایش یاید، این در حالی است که این میزان رشد در سال‌جاری میلادی ۲ درصد گزارش شده است.

علاوه بر این، اقتصاد ایران تا سال ۲۰۲۰ میلادی از رتبه ۲۹ جهانی به رتبه ۲۲ ارتقا خواهد یافت.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر