jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۸۲۱۶ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۲۰

«دیدیه بورک هالتر» وزیر خارجه سوئیس،گفت: تحریم های بین المللی علیه ایران باید هر چه سریعتر و با اجرای موثر و مناسب توافق هسته ای وین، لغو شود .

تحریم های ایران باید هر چه سریعتر لغو شود

به گزارش تلویزیون سوئیس «ار ت اس»، هالتر در پی توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در گفت و گو با رسانه ها گفت:شورای فدرال به دقت پرونده را برای تصمیم گیری های مستقل، بررسی خواهد کرد.

وی در اظهاراتی تلویزیونی افزود: به نظر من تحریم ها باید هر چه سریعتر و با اجرای موثر و مناسب توافق، لغو شود.

این گزارش افزود: سوئیس از فوریه (بهمن/ اسفند) 2007 میلادی تحریم هایی را به ایران تحمیل کرد. این کشور در اوایل سال 2014 میلادی در پی حصول نخستین توافق موقت در نوامبر (آبان/ آذر) 2013، بخشی از تحریم ها را تعلیق کرد اما هنوز بخش قابل توجهی از تحریم ها به قوت خود باقی است.

ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 پس از 22 ماه مذاکره فشرده سرانجام در 23 تیرماه 1394 در وین برای رفع سوء تفاهم ها در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی و هم زمان لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران توافق کردند.

در مذاکرات وین که پس از 18 روز نشست های فشرده به جمع بندی نهایی رسید، حقوق هسته ای جمهوری اسلامی ایران حفظ شد و چرخه کامل غنی سازی سوخت و همچنین تداوم تحقیق و پژوهش به رسمیت شناخته شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر