jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۰۲۵ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یگان‌های حمایت مردمی کرد در سوریه اعلام کردند داعش در ماه ژوئن علیه نیروهای کرد سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

طبق آنچه اعلام شده، تروریست‌های داعش در 28 ژوئن در حمله به منطقه‌ای تحت کنترل نیروهای حمایت مردمی در شهر حسکه و به پایگاه‌های یگان‌های حمایت مردمی کرد در منطقه تل‌براک در شمال شرق شهر حسکه راکت‌های شیمیایی شلیک کرده است.

سخنگوی یگان‌های حمایت مردمی کرد، می‌گوید: برای نخستین بار است که داعش از گاز سمی علیه این یگان‌ها استفاده می‌کند. در همین حال کاخ سفید تائید کرده که از گزارش‌هایی درباره این‌که داعش از سلاح شیمیایی استفاده کرده است، اطلاع دارد و تلاش می‌کند اطلاعات بیشتری را به دست آورد.

در یک خبر دیگر مربوط به سوریه خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد در عملیات نظامی ادامه‌دار ارتش سوریه با همکاری نیروهای مقاومت لبنان علیه تروریست‌ها در شهر الزبدانی در حومه دمشق دست‌کم 40 تروریست به هلاکت رسیدند.

همزمان یگان‌هایی از ارتش سوریه چند روستا و چند بلندی استراتژیک را در حومه شمالی لاذقیه تحت کنترل خود درآوردند. از سوی دیگر اعلام شد نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب با استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در خصوص لزوم اجرای نتایج حاصل شده در نشست ژنو -یک مذاکره و گفت‌وگو کرده است. العربی در این دیدار بر لزوم دستیابی به راهکار مسالمت‌آمیز برای عبور از مرحله انتقالی و ایجاد دولتی که دارای اختیارات تام باشد، تاکید کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر