jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۷۸۴۴ ۲۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۸

رویترز گزارش داد یک نفکش غول پیکر ایرانی برای اولین بار بعد از توافق هسته ای وین با دو میلیون بشکه نفت راهی آسیا شد.

نفتکش ایرانی با 2 میلیون بشکه نفت راهی آسیا شد

بی بی سی به نقل از رویترز نوشت: برای اولین بار بعد ازتوافق هسته ای ایران وقدرت های جهانی، یک نفتکش غول پیکر ایرانی با دو میلیون بشکه نفت خام آب های ایران را به مقصد آسیا ترک کرد.

بنا براین گزارش نفتکش استارلا تحت مدیریت شرکت ملی نفتکش ایران با ظرفیت کامل، ازحدود هشت ماه پیش درآب های ایران شناور بوده است.

این منبع خبری درادامه افزود: ایران وکشورهای 1+5 به عنوان نمایندگان جامعه جهانی روز سه شنبه گذشته توافق کردند که تحریم های هسته ای ایران به ازای محدود کردن برنامه هسته ای این کشور درروندی که ممکن است چند ماه طول بکشد، رفع شود.

رویترز گزارش داده است که نفتکش استارلا که از خلیج عمان عبور می کند، به سوی مقصدی درسنگاپور درحرکت است. این گزارش اطلاعاتی درباره این که محموله این نفتکش فروخته شده یا نه، ارائه نکرده است.

این پایگاه خبری درادامه به نقل ازبیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران نوشت: این کشور قصد دارد بعد ازرفع تحریم ها، درطی دوماه 500 هزاربشکه و بعد از شش تا هفت ماه یک میلیون بشکه به تولید نفت خام خود اضافه کند.

تحریم های نفتی آمریکا واروپا صادرات نفت ایران درسال های اخیر را به کمتر از نصف یعنی حدود یک میلیون بشکه رسانده است.

درحالی که انتظار می رود بازگشت کامل ایران به بازار نفتی ماه ها طول بکشد، گفته می شود میلیون ها بشکه نفت درنفتکش های ایرانی ذخیره شده است.

تارنمای بی بی سی درپایان افزود : بنا بر تخمین مرکز تحقیقات وپیش بینی تامسون - رویترز، ایران بیش از40 میلیون بشکه نفت ومیعانات گازی را به دلیل محدودیت های موجود، درنفتکش های شناور روی آب ذخیره کرده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جواد
Germany
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۶
دست خدا بهمراهت
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر