jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۵۷۷ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مرد افغان که پس از آدم‌ربایی در تهران به کشور خود گریخته بود، وقتی متوجه شد پلیس این کشور نیز در تعقیبش است به ایران بازگشت. متهم پس از مخفی شدن در تهران شناسایی و همراه همدستانش دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، اردیبهشت امسال فردی با مراجعه به دادسرای جنایی خود را تبعه افغان معرفی و ادعا کرد برادرزاده 17 ساله‌اش را چهار جوان به مدت یک هفته ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند. این مرد در شکایتش گفت: برادرزاده 17 ساله‌ام چند ماهی است به عنوان کارگر خدمات شهری در ایران مشغول کار شده است. چند وقت پیش متوجه شدیم او از سوی تعدادی جوان ایرانی و افغان ربوده شده و آنها او را بشدت کتک زده‌‌اند. برای شکایت به ایران آمده‌ام تا عاملان ربودن او هرچه زودتر دستگیر شوند.

در ادامه تحقیقات از برهان 17 ساله آغاز شد. او در بازجویی‌ها گفت: اواخر سال گذشته ساعت 2 صبح مشغول جارو زدن خیابان قدس بودم که یک پسرجوان از پرایدی سفید پیاده شد و مرا به زور سوار خودرو کرد. او با تهدید از من خواست ساکت باشم تا مرا نکشد. ساعتی بعد وقتی به حاشیه شهر رسیدیم او همراه راننده و دو نفر دیگر که آنها نیز افغان بودند مرا در یک انباری زندانی کردند و صبح روز بعد مرا بشدت کتک زدند و طی یک هفته مرا مورد آزار و اذیت قرار داده و سپس در خیابانی رها کردند. وقتی به اقامتگاهم آمدم متوجه شدم همکارانم آن روز صحنه ربودن مرا دیده‌اند و از آن زمان به دنبالم هستند اما چون کارت اقامت نداشتند می‌ترسیدند شکایت کنند.

با اظهارات پسر جوان و تحقیق از شاهدان و مشخص شدن صحت ماجرا، با دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تحقیقات برای شناسایی عاملان ربودن و آزار و اذیت برهان آغاز شد. در ادامه راننده پراید به نام لطیف در مخفیگاهش در جنوب تهران شناسایی و دستگیر شد.

متهم 28 ساله در بازجویی به بازپرس پرونده گفت: همراه دوست ایرانی‌ام مهران تصمیم گرفتیم برهان را ربوده و او را مورد آزار و اذیت قرار دهیم. چون او کارت اقامت نداشت، می‌ترسید شکایت کند. آن شب به بهانه پرسیدن آدرس او را به سمت ماشین کشیدم و به زور سوار خودرو کردم. با انتقال او به باغی در اطراف تهران، دو نفر دیگر از دوستانم نیز به ما ملحق شدند. چند روزی پسر جوان پیش ما بود و بعد از آن رهایش کردیم. من نمی‌دانستم دوستان او ما را دیده‌اند و همین موضوع باعث شناسایی ما می‌شود. چند ماه بعد از طریق همشهریانم متوجه شدم برهان شکایت کرده و بزودی دستگیر می‌شوم. به همین دلیل به شهرستان تایباد رفته و از آنجا به افغانستان فرار کردم. چند روزی در افغانستان بودم که پدر و مادر برهان که آنجا زندگی می‌کنند، از من شکایت کردند و من بار دیگر برای فرار از محاکمه در کشورم، غیرقانونی وارد ایران شدم. چند روزی را در خانه دوستانم و ساختمان‌های نیمه‌کاره پنهان می‌شدم اما سرانجام دستگیر شدم.

در ادامه سه همدست دیگر لطیف نیز شناسایی و دستگیر شدند.

با اعترافات متهم 28 ساله، سعید احمدبیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی برای متهم اصلی و سه همدست او قرار جلب به اتهام آدم‌ربایی صادر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر