jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۷۰۱۵   ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۵

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس مخالف شادی نیست، حضور خانم ها در ورزشگاه ها حواشی زیادی دارد در صورت بروز حادثه ای، خانواده ها از پلیس شاکی می شوند که چرا دخالتی نکرده که برای فرزندان و ناموس آنها این اتفاق رخ دهد.

حضور زنان در ورزشگاه حواشی زیادی دارد

سردار حسین اشتری در نشست فصلی روسای پلیس تهران بزرگ ضمن تبریک عید سعید فطر، اظهارداشت: یکی از برکات این ماه، آمرزش گناهان است، در رحمت الهی به روی همه بندگان خدا باز است.

وی خطاب به روسای پلیس تهران گفت: امروز اگر مردم ما در کشور احساس امنیت دارند و در امنیت بسیار خوبی به سر می برند به جهت مجاهدت ایثارگران و شهیدان، تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همت شما عزیزان است.

سردار اشتری با بیان اینکه امنیت کشور مثال زدنی است، گفت: هنگامی که صحبت از امنیت خوب در کشور می شود، برخی با گلایه آن را زیر سوال برده و سرقت هایی که رخ می دهد را عنوان می کنند در حالی که آنچه که در احساس امنیت موثر می باشد این است که مردم ما امنیت جانی و مالی دارند.

فرمانده ناجا با اشاره به حوادث کشورهای پیرامون، افزود: مردم این کشورها برای زنده ماندن، روز خود را شب می کنند نه برای زندگی کردن، استکبار جهانی به دنبال این است که آرامش را از مردم ما بگیرد اما با همت و همدلی شما و مردم عزیز کشورمان، آنها موفق نخواهند شد؛ باید همیشه با در نظر گرفتن بدترین حالت، آمادگی لازم را برای پیشگیری و خنثی کردن توطئه ها داشته باشیم.

تشکر از فرمانده انتظامی تهران بزرگ

سردار اشتری با بیان اینکه از تلاش فرماندهان و کارکنان فرماندهی تهران بزرگ خصوصا سردار ساجدی نیا تشکر می کنم، افزود: سردار ساجدی نیا برادری سختکوش، با برنامه، وقت گذار، دلسوز کار و کارکنانش است و تمام سعی خود را می کند ماموریت ها را به نحو احسن انجام دهد که طی سالهای گذشته شاهد اقدامات ارزنده آنها در پایتخت بوده ایم.

وی با اشاره به سوابق آشنایی خود با سردار ساجدی نیا، گفت: سردار ساجدی نیا، پرونده روشن، شفاف و خوبی دارد و تمام تلاش خود را برای ایجاد امنیت در تهران بزرگ انجام می دهد البته ایشان همیشه این روحیه عالی را داشتند و هیچ گاه کم فروشی نکردند.

فرمانده ناجا افزود: در انجام ماموریت هایمان باید تمام توان و ظرفیت خود را پای کار بیاوریم.

سال ۹۴ سال مهم اقتصادی و انتخاباتی

وی، سال ۹۴ را سالی حساس و مهم عنوان و با اشاره به انتخابات پیش رو و نیز موضوعات اقتصادی در کشور، افزود: علاوه بر آن، جنگ های نیابتی، گروه های تکفیری و جریانات سلفی در حاشیه مرزها و کشورهای همجوار، امنیت کشورمان را تهدید می کنند و دشمنان درصدد هستند تا از این طریق ناامنی را به داخل کشور بکشانند.

عملیات بی نظیر مرزبانان

سردار اشتری اظهار کرد: لطف خداوند شامل حال ما شد و با هوشیاری مرزبانان غیور، سه نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم دستگیر شدند، هرچه بازجویی ها بیشتر می شود، اهداف شوم آنان به منظور ایجاد ناامن کردن کشورمان مشخص تر می گردد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه موضوعات امنیتی، یکی دیگر از اولویت های مهم برنامه ما در سال جاری به شمار می آید، افزود: دشمنان قصد تحرکاتی در داخل کشور دارند که باید هوشیار و آگاه باشیم؛ بایستی علاوه بر آمادگی کامل، در همه حوزه ها، پیش دستانه وارد شده و با اشراف اطلاعاتی، پیش بینی و پیشگیری کنیم.

سردار اشتری به فراخوان برخی موضوعات نظیر مراسم ها، سالگردها، میتینگ ها و... در شبکه های فضای مجازی و نیز سطح کشور اشاره کرد و گفت: در صورتی که اقداماتی در این راستا انجام نشود به معضل تبدیل می شود لذا باید پلیس در این راستا آمادگی کامل داشته باشد.

وی، خنثی کردن قائله مهاباد را یکی از اقدامات خوب نیروی انتظامی عنوان کرد.

فرمانده ناجا به مخالفت برخی با اقدامات ناجا اشاره کرد و گفت: ما با کسی جنگ نداریم و اهل گفتگو هستیم البته آن جا که پای ماموریت هایمان مطرح است، قطعا می ایستیم.

حضور زنان در ورزشگاه حواشی زیادی دارد

سردار اشتری به موضوع حضور خانم ها در ورزشگاه ها اشاره کرد و گفت: پلیس مخالف شادی نیست، حضور خانم ها در ورزشگاه ها حواشی زیادی دارد در صورت بروز حادثه ای، خانواده ها از پلیس شاکی می شوند که چرا دخالتی نکرده که برای فرزندان و ناموس آنها این اتفاق رخ دهد؛ هر حرکتی که باعث بی نظمی و بی قانونی شود پلیس موظف است طبق قانون وظایفش را انجام دهد و آن مراسم، تجمع و فراخوان را مدیریت کند البته با روی گشاده.

وی به اهمیت سال ۹۴ در همه حوزه ها اشاره کرد و افزود: دشمنان به دنبال کشته سازی هستند همین که از موضوع فوت فردی در بازداشتگاه مطلع می شوند چنان بستر سازی می کنند که گویا سالیان سال است وی را می شناسند.

فرمانده ناجا بر اهمیت نظارت بر کلانتری ها تاکید کرد و خطاب به فرماندهان و روسای پلیس پایتخت، گفت: نظارت هایمان باید به صورت دقیق، مستمر،محسوس و غیر محسوس از زیر مجموعه ها صورت بگیرد، سلامت و اعتبار ما به همین بازرسی ها است.

خدا را شکر که مورد اعتماد رهبری هستیم

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی است به توصیه ها و فرمایشات مقام معظم رهبری و نیر توقعات ایشان از این نیرو اشاره کرد و افزود: خدا را شکر که مورد اعتماد رهبری هستیم.

سردار اشتری اظهار کرد: این مسئولیتی که برعهده داریم، امانتی است که به ما سپرده شده است ما مامور معذور نیستیم بلکه مامور مسئول هستیم.

فرمانده ناجا افزود: در فرماندهی تهران بزرگ، نظارت های خوبی وجود دارد، که می توان به عکس العمل خوب این رده به گزارش های مردمی اشاره کرد؛ نظارت بر زیر مجموعه ها و کارکنان ، از راهبردها و سیاست های کلان این سازمان به شمار می آید.

وی ظهار کرد: پلیس خدمتگزار مردم است لذا باید این مجموعه هوشیار،آماده، چابک، حرفه ای بشاش و در هر ساعت از شبانه روز بتواند ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهد.

زحمات ویژه پلیس در تهران

فرمانده ناجا با بیان اینکه تهران بزرگ جزء آن دسته از استان هایی است که در همه جهات پیشرو بوده، خطاب به روسای پلیس این فرماندهی، گفت: زحمات ارزنده شما در راستای ایجاد امنیت در پایتخت را نادیده نمی گیریم البته باید به همان اندازه هوشیاری و آمادگی کامل برای انجام ماموریت هایمان را داشته باشیم.

سردار اشتری به موضوع سلامت کارکنان و قرارگاه جهادی صیانت تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری در حکم انتصاب فرماندهی این نیرو بر بحث صیانت و معیشت کارکنان تاکید کردند که در این زمینه برنامه هایی داریم؛ با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور در صدد هستیم در زمینه ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان اقداماتی انجام شود و در این رابطه گام های خوبی برداشته شده است.

تقویت روحیه کارکنان با اجرای طرح های بصیرت

فرمانده ناجا بر تقویت آمادگی های روحی کارکنان از طریق دوره های بصیرت افزایی تاکید کرد و گفت: توجه به آموزش یکی از اولویت های مهم ناجا به شمار می آید.

رئیس پلیس کشور با اعلام اینکه اجرای طرح های ارتقاء امنیت اخلاقی همچنان در اولویت برنامه های ما در سراسر کشور است، گفت: متاسفانه عده ای به دلیل ناهنجاری های فرهنگی به این موضوعات دامن می زنند که پلیس وظیفه دارد با این موارد برخورد کند؛ ما وظیفه داریم از ارزشهای انقلاب پاسداری و از بروز ناهنجاری ها جلوگیری کنیم.

برخورد با مظاهر فساد طبق قانون برعهده نیروی انتظامی است

وی با بیان اینکه باید با کشف حجاب خانم ها در داخل خودرو ها برخورد شود، تصریح کرد: برخورد با مظاهر فساد طبق قانون برعهده نیروی انتظامی است ، پلیس هیچ کاری را خارج از چارچوب قانون انجام نمی دهد.

وی به موضوع معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: همانگونه که قبلاً گفتم، اعلام می کنیم در صورت آماده بودن کمپ ها ظرف مدت 10 روز معتادان را جمع آوری می کنیم.

خرده فروشان مواد مخدر و سرقت دغدغه مردم

سردار اشتری، خرده فروشان مواد مخدر و سرقت را از دغدغه ها و نگرانی های مردم عنوان کرد و افزود: باید با آنچه که موجبات ناراحتی و نگرانی مردم را فراهم می کند نظیر این جرایم برخورد شود؛ حدود ۵۰ درصد سارقان خرد دستگیر شده، معتاد هستند و بخش اعظم آنها شغل ندارند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در اکثر شاخص ها، مطلوب بوده است، گفت: عملکرد سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه ۹۳، رضایت بخش است.

وی با تاکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع باید در سرلوحه کار قرار گیرد، افزود: پلیس با کسی که در مقابل قانون می ایستد به شدت برخورد می کند و در این رابطه هیچ گونه اغماضی ندارد اما در نقطه مقابل باید با مردم با رافت و عدالت برخورد کنیم.

سردار اشتری افزود: باید مردم احساس امنیت و آرامش کنند و این را برای خود تکلیف می دانیم، خدا را شاکریم که در این لباس هستیم، خدمت به مردم و در راستای امنیت کشور بهترین عبادت است؛ امروز افتخار پوشیدن لباس مقدس سربازی و خدمتگزاری بی منت برای مردم را داریم.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها