jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۱۵۸۵۵   ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۳

جام جم ورزشی: هواداران برخی از باشگاه های اروپایی جدایی های تلخی را در باشگاه های محبوبشان دیدند.

وداع دسته جمعی اسطوره ها

به گزارش جام جم ورزشی ، امسال اسطوره های بزرگی از باشگاه هایشان جدا و راهی تیم های دیگر شدند. در واقع هیچ سالی به اندازه سال 2015 دنیای فوتبال شاهد وداع ستاره های محبوب با باشگاه هایشان نبود. اما حساب چهار بازیکن از بقیه جدا بود، بازیکنانی که اسطوره های باشگاه های بارسلونا، لیورپول، رئال مادرید و چلسی به شمار می روند:

ژاوی: او در بارسلونا تمام افتخارات موجود را به دست آورد اما با این حال هیچکس تصورش را نمی کرد که وی امسال از بارسا جدا شود و به لیگ ستارگان قطر برود. او یکی از بزرگ ترین اسطوره های باشگاه بارسلونا به شمار می رود که البته از لحاظ کسب افتخار رکورد دار است. او با تیم السد قطر قرارداد بسته است.

استیون جرارد: جرارد نیز به 17 سال حضور خود در لیورپول پایان داد و راهی لس آنجلس گالکسی شد. افسوس بزرگ وی این است که هرگز با لیورپول قهرمان لیگ برتر نشد. جرارد محبوب ترین ستاره تاریخ باشگاه لیورپول به شمار می رود.

ایکر کاسیاس: کاسیاس هم از رئال مادرید رفت. ایکر کاسیاس مقدس و افسانه ای بالاخره تاب نیمکت نشینی را نیاورد و راه پورتو را در پیش گرفت.

پتر چک: سنگربان چلسی تمام افتخارات موجود را با چلسی به دست آورد اما در یک فصل اخیر رقابت با یک سنگربان جوان به نام تیبوت کورتوآ را واگذار کرد تا چاره ای جز جدایی نبیند. او اخیرا به آرسنال پیوسته که فصل گذشته به دلیل ضعف دروازه بانی بسیار آسیب دید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها