jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۵۴۲۹ ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۰۸:۳۶

چهار جوان که با سفر شهر به شهر و فروش گوشی‌های تقلبی از مردم کلاهبرداری می‌کردند، در شهرستان ساوه دستگیر شدند.

کلاهبرداری با فروش گوشی‌های تقلبی

به گزارش جام‌جم، اوایل تیر امسال مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان ساوه از چهار جوان به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد .

شاکی در اظهاراتش گفت: امروز با دریافت مبلغی پول از بانک خارج شدم که مرد جوانی نزدم آمد و مدعی شد بابت خرید داروی مادرش مجبور است گوشی تلفن همراهش را بفروشد. در همان موقع دو جوان دیگر نیز به ما نزدیک شده و خود را متقاضی خرید گوشی تلفن همراه معرفی کردند. فروشنده اعلام کرد چون در حال معامله با من بوده، گوشی را به آنها نمی‌فروشد. پس از توافق با یکدیگر گوشی را در ازای پرداخت صد هزار تومان خریدم . اما بعد متوجه شدم گوشی تقلبی بوده و ارزشی کمی دارد و قابل استفاده نیست.

وی خاطرنشان کرد: من هم سراغ فروشنده رفتم که دیدم او همراه آن دو نفری که خود را مشتری جا زده بودند و یک جوان دیگر سوار خودرویی شده و با دیدن من از محل دور شدند. همان جا بود که متوجه شدم آنها همدست بوده و هدفشان کلاهبرداری است .

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات برای دستگیری چهار متهم فراری آغاز شد تا این که چند نفر دیگر از شهروندان ساوه‌ای نیز با حضور در پلیس آگاهی، از همین متهمان فراری به اتهام کلاهبرداری شکایت کردند. مشخصات این افراد و خودرویشان در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت و چند روز پیش ماموران خودروی مورد نظر را شناسایی و سرنشینان آن را دستگیر کردند.

سرهنگ علی طالبی، فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در این باره به جام‌جم گفت: متهمان با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی اعتراف کردند با تعقیب مشتریان بانک‌ها آنها را به دام می‌انداختند و پس از این که فریبشان می‌دادند گوشی‌های تقلبی را به جای گوشی واقعی به آنها می‌فروختند و به این شیوه از مردم کلاهبرداری می‌کردند. در ادامه تحقیق از اعضای این باند مشخص شد متهمان علاوه بر شهرستان ساوه، در شهرهای اراک و قم نیز به همین شیوه از مردم کلاهبرداری کرده‌اند.

برای متهمان قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر